198 zestawów głośnikowych L-Acoustics zagrało na Kinder Urodzinach na Stadionie Narodowym!

15 października 2018

Gigantyczny system L-Acoustics z sukcesem nagłośnił imprezę na 50-lecie marki Kinder, która odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

14 października z okazji 50. urodzin marki Kinder – słynnego producenta słodyczy i zabawek – odbyła się huczna impreza na PGE Narodowym w Warszawie. Od rana trwała wielka zabawa dla dzieciaków, zaś wieczorem odbył się Koncert Pełen Marzeń. Na scenie wystąpili Dawid Kwiatkowski, Natalia Szroeder, Grzegorz Hyży i Katarzyna Łaska oraz orkiestra symfoniczna. Za obsługę techniczną odpowiedzialna była Grupa TSE, dla której była to jedna z większych realizacji audio.

Produkcja tego wydarzenia była niemałym wyzwaniem. I to nie z powodu tak dużej liczby zestawów głośnikowych (to tylko dodatkowe godziny pracy), zawieszenia pod kopułą stadionu (bo to już robiliśmy), czy strojenia tak dużego systemu, co przy jednorodności marki L-Acoustics oraz szkoleniach, które przeprowadził producent, nie jest takie trudne. Prawdziwym wyzwaniem było zorganizowanie tak dużego systemu, który byłby powtarzalny i łatwy w zarządzaniu, a więc pochodzący od jednego producenta. Nie udało by się to, gdyby nie współpraca Piotra Baska z Grupy TSE, głównego projektanta tego eventu oraz Wojtka Mazurka, managera działu Concert Sound i odpowiedzialnego za markę L-Acoustics w Audio Plus. Dobrym podsumowaniem ich współpracy jest zdjęcie, które przesłał nam inżynier systemu. Widać na nim zrzut ekranu z aplikacji LA Network Manager, przedstawiający gigantyczną konfigurację użytych zestawów głośnikowych. Komentarz ekipy technicznej był krótki: „Mamy co robić”.

Użyto aż 198 zestawów głośnikowych, wszystkie marki L-Acoustics, w tym: K2 (front), Kara, Kiva II (dogłośnienia), SB28 (subwoofery), ARCS Wifo (frontfill), X12 (monitory), LA4X, LA8, LA12X (końcówki mocy). Dodatkowo wykorzystano urządzenia pomiarowe Teqsas LAP TEQ i LAP TEQ plus, które ułatwiły pracę podczas konfiguracji systemu. Dziękujemy, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowo wymagającego wydarzenia.