L-Acoustics LA8

Końcówka mocy 4× 1800 W z DSP
 • LA8 L-Acoustics Końcówka mocy 4× 1800W DSP
 • L-Acoustics LA8
 • L-Acoustics LA8
 • L-Acoustics LA8 wzmacniacz głośnikowy
 • L-Acoustics LA8 Końcówka mocy 4× 1800 W z DSP
Opis produktu

Nowoczesny wzmacniacz głośnikowy, DSP, praca w sieci

 • Wysokiej jakości 24-bitowe konwertery A/D, zakres dynamiki 130 dB
 • 96 kHz / 32-bitowy zmiennoprzecinkowy procesor SHARC DSP
 • 4 kanały wzmacniacza o wysokiej sprawności zasilane przez 2 wejścia
 • Moc 4× 1800 W przy 4 omach
 • Zaawansowane algorytmy podwójnego filtru IIR/FIR
 • Dostępny jedynie w urządzeniach LA system zabezpieczenia L-DRIVE
 • Wbudowana kompletna biblioteka presetów L-ACOUSTICS
 • Oprogramowanie zdalnego sterowania oraz monitorowania LA NETWORK MANAGER 2
 • Standard AES/EBU w LA8 oraz LA-RAK

LA8 jest kontrolerem sterującym wyposażonym we wzmacniacz mocy należącym do generacji high-endowych zintegrowanych sterowników w całości dedykowanych do zapewnienia kompleksowego działania systemów głośnikowych L-ACOUSTICS®. LA8 w lekkiej obudowie o wysokości 2U oferuje silnik DSP 2 × 4, który napędza cztery kanały wzmacniacza, z których każdy może dostarczyć maksymalną moc 1800 watów. Do dyspozycji otrzymujemy też obszerną bibliotekę presetów fabrycznych, przyjazny użytkownikowi interfejs na panelu przednim, dwa porty połączeń I/O Ethernet dla zdalnego sterowania z poziomu sieci, panel złącz z wejściami audio oraz wyjściami głośnikowymi, a także wejście cyfrowe AES/EBU.

LA Network Manager

 • Sterowanie oraz monitoring pracy kontrolerów ze wzmacniaczem w czasie rzeczywistym
 • Graficzny interfejs użytkownika przepływu pracy i aplikacji maksymalizujący produktywność oraz interakcję z użytkownikiem
 • Automatyczne wykrywanie urządzeń dostępnych w sieci z asystą podczas ich dopasowywania
 • Przypisywanie do wielu grup ułatwia zaawansowane strojenie oraz zarządzanie pracą
 • Kompleksowe raportowanie oraz rejestr błędów
 • Narzędzie Array Morphing dla korekcji balansu brzmienia
 • Wskazanie zasobów systemowych jako funkcji wzmocnienia, Array Morphing oraz EQ
 • Interaktywny zestaw tutoriali

LA Network Manager 2

Oprogramowanie zdalnego sterowania LA Network Manager 2 może być zainstalowane na urządzeniach z systemem operacyjnym Windows® oraz Mac OS X® i zapewnia możliwość kontroli oraz monitorowania maksymalnie 253 kontrolerów ze wzmacniaczami L-Acoustics® za pośrednictwem sieci L-Acoustics® L-NET Ethernet

Podejście oparte na aplikacji

LA Network Manager 2 dopasowuje cykl pracy inżyniera dźwięku live: konfigurowanie, strojenie i obsługę na żywo. Każdy z etapów cyklu pracy posiada swoją własną stronę, na których znajduje się dedykowany zestaw narzędzi, dzięki którym interfejs jest intuicyjny i szybki w użyciu. Starannie dobrane estetyczne elementy oraz kodowanie kolorami przyczyniają się do zmaksymalizowania użyteczności oraz czytelności tego oprogramowania.

Konfiguracja

Strona Setup pozwala użytkownikowi utworzyć wszystkie urządzenia oraz grupować obiekty podczas kompletowania systemu dźwiękowego. Poszczególne urządzenia oraz grupy mogą być swobodnie umieszczone na obszarze roboczym w sposób, który odzwierciedla ich rzeczywiste położenie w terenie. Typy urządzeń, adresy IP, presety, tryby wejść oraz routing mogą być łatwo definiowane dla każdego urządzenia, jak również dla wielu wybranych urządzeń. Standardowe funkcje takie jak Kopiuj/Wklej pozwalają na niezwykle szybkie projektowanie systemów symetrycznych. Konfiguracja może być dokonana w trybie „off line” urządzeniami wirtualnymi lub też w trybie „on line” z rzeczywistymi podłączonymi urządzeniami.

Nowy silnik sieciowy oferuje automatyczne wykrywanie wszystkich podłączonych urządzeń oraz posiada nową funkcję Unit Matcher, która pozwala na szybkie dopasowanie systemu wirtualnego z systemem fizycznym. Wykryte w sieci urządzenia innych producentów są wskazywane w celu uniknięcia konfliktów podczas nadawania adresów IP. Te oszczędzające czas funkcje są dodatkowo wzbogacone o dedykowane narzędzia konfiguracyjne, takie jak interfejsy Custom Preset Builder oraz Bank Preset Builder.

Strojenie

Strona Tuning zapewnia dostęp do takich zasobów jak wzmocnienie, linia opóźniająca, biegunowość, Array morphing oraz filtry korekcji barwy, które są oferowane przez DSP wbudowany w każdym indywidualnym kontrolerze ze wzmacniaczem, dodając dwa filtry IIR do istniejącego zestawu. Szybki dostęp do wyciszenia jednostek oraz grup obiektów pozwala na szybką weryfikację dystrybucji sygnału oraz łatwe strojenie każdej podsieci systemu. Wszystkie inne parametry są posortowane logicznie w poszczególnych zakładkach na Unit Control Panel oraz Group Control Panel. Otwarcie tych paneli powoduje, że obszar roboczy jest widoczny przez cały czas, a suwak podglądu tematycznego pozwala określić, które parametry są przedstawiane na Unit Object na obszarze roboczym. W związku z tym, na przykład poziomy wyjściowe oraz headroom mogą być kontrolowane podczas określania poziomów wzmocnień.

Na koniec, ale nie mniej ważne jest to, że LA Network Manager 2 oferuje wiele wejściowych punktów logicznych, które można wykorzystać w procesie strojenia systemu, dzięki możliwości przypisania urządzeń do wielu grup. To znacznie ułatwia na przykład podział na strefy źródła liniowego przy użyciu filtrów FIR dostępnych w kontrolerach ze wzmacniaczami, jak również kontrolę wyciszania różnych części systemu.

Live

Strona Live jest dedykowana monitorowaniu systemu podczas jego pracy. Dla każdego urządzenia LA Network Manager 2 rejestruje średnie poziomy wyjściowe oraz aktywność limiterów termicznych głośników dla ostatnich czterech minut. Również możemy zdalnie sprawdzać temperaturę każdego urządzenia. Dodatkowo, rozbudowany Message Center raportuje wszystkie zdarzenia, które mają miejsce w systemie, przy wykorzystaniu prostej, ale efektywnej klasyfikacji według poziomu ważności (info, niski, wysoki, krytyczny) oraz kategorii (sieć, zasilanie, wejście, wyjście). Wszystkie te komunikaty plus ważne działania z sygnaturą czasu (przełączanie stron, wczytywanie lub zapisywanie pliku…) są automatycznie zapisywane w pliku dziennika XML, który to może być importowany do wszystkich popularnych arkuszy kalkulacyjnych w celu dokonania analiz.

Na stronie Live użytkownicy muszą zatwierdzić wszystkie operacje, które mogą mieć wpływ na przebieg widowiska i w celu uniknięcia wykonywania niepotrzebnych działań. Funkcja potwierdzania operacji może być również włączona dla stron Setup oraz Tuning przez aktywację trybu Show.

Array Morphing

Array Morphing to wyjątkowe narzędzie do kontroli charakterystyk mających wpływ na ostateczną charakterystykę częstotliwościową systemu (wielkość grona, odległość odsłuchu, kąt nachylenia). Array Morphing zapewnia kompensację niskich częstotliwości i pozwala na płynną regulację charakterystyki częstotliwościowej grona źródła liniowego, kompensując w odniesieniu do różnych geometrii gron oraz warunków ich używania.

Narzędzie Array Morphing zapewnia tę samą sygnaturę brzmieniową dla wszystkich systemów źródeł liniowych L-Acoustics® wykorzystywanych w tej samej instalacji i stosuje zestandaryzowaną referencyjną charakterystykę częstotliwościową, gdy jest to pożądane. Oferuje ono również dużą elastyczność w odniesieniu do charakterystyki częstotliwościowej w celu zaadaptowania systemu do różnych aplikacji: od mowy i muzyki klasycznej (charakterystyka „flat” - płaska) po muzykę rockową graną na żywo („wzmocniona reakcja w dolnym paśmie”).

Nowe interaktywne tutoriale

W oprogramowaniu został zaimplementowany nowy i kompletny pakiet interaktywnych samouczków, który pozwala inżynierom będącym w trasie nauczyć się sposobu korzystania z LA Network Manager 2 w swoim własnym tempie. Tutoriale są uszeregowane zgodnie z logiczną progresją i strukturą kolejnych poziomów, zaczynając od podstaw LA Network Manager 2 po najbardziej zaawansowane funkcje oprogramowania, a także porady dla zaawansowanych użytkowników. Osoby korzystające z tego oprogramowania mogą regularnie sprawdzać dostępność aktualizacji samouczków na stronie internetowej L-Acoustics.

Dane techniczne produktu
Nominalne wymagania prądowe 16 A (200-240 V)
30 A (100-120 V)
AES-3 TAK
Zdalne zarządzanie (Ethernet) dwuportowa karta Ethernet dla LA Network Manager 2
moduły sterowania CRESTRON® i EXTRON®
standard SNMP dla sterowników innych producentów
CECHY AUDIO
Poziom szumów < - 72 dBV
Moc RMS (Full-Range) 4x 1100 W przy 8 Ω
4x 1800 W przy 4 Ω
Pasmo przenoszenia 20-20000 Hz (± 0,1 dB)
Przesłuch między wejściami > 85 dB
Latencja 0,76 ms (tryb niskolatencyjny)
3,84 ms (tryb standard)
Zakres dynamiki > 114 dB
FIR-Drive TAK
Zniekształcenia harmoniczne (THD) < 0,05% przy 60 W, 8 Ω
< 0,1% przy 120 W, 4 Ω
CECHY TECHNOLOGICZNE
Klasa ochrony IP3x
Procesor DSP algorytmy filtrów IIR i FIR dla linearyzacji głośników i lepszej odpowiedzi impulsowej
do 1000 ms opóźnienia na kanał
elastyczne komutowanie wejść/wyjść
kontrola obciążenia wyjść
na każdym wyjściu wbudowane EQ z 8 filtrami IIR, 3 FIR, Array Morphing (LF Contour, Zoom Factor), kompensacja pochłaniania powietrza
przetwarzanie 32-bit FP przy 96 kHz
zabezpieczenie wychyleniowe i temperaturowe czasu rzeczywistego L-DRIVE
Zasilanie 100-240 V ~ ±10%
50-60 Hz
Tryb zasilania PFC
SMPS
Klasa pracy D
Przetwornik A/D 4 cascaded 24-bit analog/digital converters (130 dB dynamic range)
Chłodzenie Wentylatory o zmiennej prędkości
Zabezpieczenia Over and under voltage / over temperature / overcurrent (fuse protection, and inrush current protection)
Power outputs - Over current / DC / short circuit / rail over and under voltage / over temperature
przed wysoką temperaturą
przed zbyt wysokim i zbyt niskim napięciem
WEJŚCIA/WYJŚCIA
Impedancja wejścia 22 kΩ
CECHY FIZYCZNE
Zakres temperatury pracy 0-50º C
Wysokość w racku 19" 2U
Wykończenie antracyt
czarne
Waga 12 kg
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) 88 x 483 x 420 mm
Do pobrania