L-Acoustics LA12X

Końcówka mocy 1200 W z DSP
 • LA12X L-Acoustics Końcówka mocy 1200W DSP
 • l'acoustics la12x
 • l acoustics la12x
 • wzmacniacz la12x l acoustics
 • wzmacniacz la12x lacoustics
Opis produktu
 • 12000 W z długim czasem utrzymania mocy
 • Uniwersalny zasilacz impulsowy SMPS z układem Power Factor Correction
 • Wysoki poziom tolerancji na niestabilne działanie sieci energetycznej (100-240 V)
 • Rozbudowane zasoby DSP
 • Architektura: 4 wejścia × 4 wyjścia dla systemów pasywnych
 • Mostek AVB oraz funkcjonalność TSN-ready

Wejścia/wyjścia

Cztery wejścia LA12X są dostępne w trybie analogowym, AES oraz AVB. Cztery kaskadowe 24-bitowe i 96-kHz konwertery A/D na początku toru sygnałowego zapewniają imponującą dynamikę osiągającą 130 dB. Wejścia cyfrowe AES/EBU posiadają konwertery częstotliwości próbkowania dla wartości od 44,1 kHz do 192 kHz. Automatyczna funkcja fallback pozwala na tworzenie redundantnych ścieżek audio z zapewnieniem stałego opóźnienia sygnału oraz jego stałego poziomu.

DSP

Praca DSP z częstotliwością próbkowania 96 kHz i 32-bitową precyzją liczb zmiennoprzecinkowych pozwala na połączenie działania filtrów IIR oraz FIR w celu utworzenia doskonale liniowych krzywych fazowych i znaczącą poprawę odpowiedzi impulsowej dla zapewnienia wyrównanej, bardziej naturalnej, transparentnej i realistycznej reprodukcji dźwięków.

Narzędzia dla inżynierów dźwięku

Te zaawansowane i kreatywne narzędzia są umieszczone za blokiem DSP i służą do dokonywania zmian ustawień parametrów pracy systemu w zakresie mocy, opóźnienia sygnałów oraz ich biegunowości. Można ich użyć podczas prac inżynieryjnych live obejmujących trzy kroki od ogólnych ustawień systemu do precyzyjnych regulacji.

Pierwszym z nich jest określenie charakterystyki częstotliwościowej źródła liniowego z Array Morphing: inżynier systemu może łatwo uzyskać tak samo zbalansowane brzmienie z klastrów źródła liniowego o różnej geometrii i łączyć różne głośniki źródła liniowego w tej samej instalacji, zapewniając ten sam charakter brzmienia systemu.

Drugim krokiem jest zapewnienie liniowości pracy HF przy użyciu filtrów FIR oraz filtrów kompensujących absorpcję fal dźwiękowych przez powietrze. W przypadku aplikacji dalekiego zasięgu propagacja wysokich częstotliwości może być istotnie ograniczona przez absorpcję powietrza. Kompensacja tego zjawiska powoduje zachowanie oryginalnej charakterystyki częstotliwościowej kolumn głośnikowych, aż do ograniczeń podyktowanych koniecznością utrzymania maksymalnej liczby przetworników.

Trzecim krokiem jest poprawa charakterystyki systemu (funkcja modułu EQ) przy wykorzystaniu puli 8 filtrów II R w celu końcowego dostrojenia systemu w środowisku jego pracy oraz precyzyjne wycięcie problematycznych częstotliwości.

Zabezpieczenie systemu

Najnowszy system zabezpieczenia L-DRIVE dokonuje zaawansowanej analizy poziomu sygnału. Gdy przetworniki zaczynają pracować w sposób nieliniowy, zarówno w aspekcie nadmiernego wychylania membrany, zbyt wysokiej temperatury lub wysokiego napięcia, system L-DRIVE działa jako inteligenty regulator mocy, którego zadaniem jest zapewnienie dużej trwałości elementów i równocześnie utrzymanie największego zakresu dynamiki. Układ L-DRIVE został zaprojektowany do zachowania przejrzystości brzmieniowej systemu.

Oprogramowanie i praca w sieci

Projektowanie złożonych systemów jest możliwe dzięki wykorzystaniu sieci L-NET opartej na standardzie Ethernet. Dzięki dostępności protokołu przesyłu danych wysokiej prędkości 1 Gbit/s, maksymalnie 253 jednostek może być kontrolowanych i monitorowanych w czasie rzeczywistym za pośrednictwem oprogramowania LA Network Manager. Wiele topologii sieci, takich jak daisy-chain, gwiazdy oraz hybrydowych może być szybko i łatwo skonfigurowanych w celu uzyskania pełnej elastyczności pracy w wymaganej architekturze systemu. Komputer z zainstalowanym oprogramowaniem LA Network Manager oraz poszczególne jednostki są połączone ze sobą przy użyciu standardowych przewodów CAT5e U/FTP.

Oprogramowanie LA Network Manager zostało zoptymalizowane pod kątem platform Mac® oraz Windows®. Opiera się ono na czysto graficznej koncepcji obsługi i pozwala na chwytanie i przeciąganie jednostek kontrolerów w obszarze roboczym, który odzwierciedla ich położenie w terenie. LA Network Manager jest zaprojektowany tak, aby użytkownik szybko przeszedł przez proces uruchomienia systemu, który obejmuje jego konfigurację, strojenie oraz obsługę, przez wdrożenie narzędzi wymaganych do zastosowania w poszczególnych krokach, a dostępnych na dedykowanych stronach dla każdego procesu. Zaawansowany silnik sieciowy pozwala na automatyczne wykrywanie i podłączanie danych jednostek. Możliwość przypisywania do wielu grup, kompleksowy monitoring w czasie rzeczywistym z rejestrowaniem zdarzeń, jak również dostępność wielu różnych narzędzi zwiększających efektywność pracy stanowią solidną bazę dla niezwykle praktycznego i zorientowanego na różne aplikacje oprogramowania zarządzania pracą w sieci.

W przypadku rozwiązań zarządzania pracą oferowanych przez innych producentów L-Acoustics zapewnił wsparcie SNMP ułatwiające integrację systemu przy wykorzystaniu systemów kontroli i monitorowania firm trzecich. Jako certyfikowany członek CRESTRON® oraz partner EXTRON®, L-Acoustics udostępnił również moduły oprogramowania, które pozwalają na integrację z ich systemami automatyki w celu uzyskania najwyższego poziomu wygody pracy w przypadku systemów obecnych w centrach kultury i salach koncertowych, uniwersytetach, obiektach sakralnych, obiektach sportowych itp.

Dane techniczne produktu
Nominalne wymagania prądowe 16 A (200-240 V)
30 A (100-120 V)
AES-3 TAK
Zdalne zarządzanie (Ethernet) dwuportowa karta Ethernet dla LA Network Manager 2
moduły sterowania CRESTRON® i EXTRON®
standard SNMP dla sterowników innych producentów
CECHY AUDIO
Poziom szumów < - 72 dBV
Moc RMS (Full-Range) 4x 1400 W RMS przy 8 Ω
4x 2600 W RMS przy 4 Ω
4x 3300 W RMS przy 2,7 Ω
Pasmo przenoszenia 20-20000 Hz (± 0,1 dB)
Przesłuch między wejściami > 85 dB
Latencja 0,76 ms (tryb niskolatencyjny)
3,84 ms (tryb standard)
Zakres dynamiki > 114 dB
FIR-Drive TAK
Zniekształcenia harmoniczne (THD) < 0,05% przy 60 W, 8 Ω
< 0,1% przy 120 W, 4 Ω
CECHY TECHNOLOGICZNE
Klasa ochrony IP2X
Procesor DSP algorytmy filtrów IIR i FIR dla linearyzacji głośników i lepszej odpowiedzi impulsowej
do 1000 ms opóźnienia na kanał
elastyczne komutowanie wejść/wyjść
kontrola obciążenia wyjść
na każdym wyjściu wbudowane EQ z 8 filtrami IIR, 3 FIR, Array Morphing (LF Contour, Zoom Factor), kompensacja pochłaniania powietrza
przetwarzanie 32-bit FP przy 96 kHz
zabezpieczenie wychyleniowe i temperaturowe czasu rzeczywistego L-DRIVE
Zasilanie 100-240 V ~ ±10%
50-60 Hz
Tryb zasilania PFC
SMPS
Klasa pracy D
Przetwornik A/D 4 cascaded 24-bit analog/digital converters (130 dB dynamic range)
Chłodzenie Wentylatory o zmiennej prędkości
Zabezpieczenia Over and under voltage / over temperature / overcurrent (fuse protection, and inrush current protection)
Power outputs - Over current / DC / short circuit / rail over and under voltage / over temperature
przed wysoką temperaturą
przed zbyt wysokim i zbyt niskim napięciem
WEJŚCIA/WYJŚCIA
Impedancja wejścia 22 kΩ
CECHY FIZYCZNE
Zakres temperatury pracy 0-50º C
Wysokość w racku 19" 2U
Waga 14,5 kg
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) 483 x 88 x 454,7 mm
Do pobrania