RTS
Grupa BOSCH
Myślenie perspektywiczne to filozofia stosowana we wszystkich działaniach, których się podejmujemy. Każdy z komponentów, które budujemy, każdy system, który określamy, jest nacechowany jednym fundamentalnym wyzwaniem: W jaki sposób możemy zapewnić jeszcze lepszą komunikację naszych użytkowników?
We wczesnych latach produkcji telewizyjnych, wzajemne porozumiewanie się między osobami ekipy technicznej było realizowane przy użyciu konferencyjnych systemów interkomowych z mikrofonami węglowymi. Te systemy wykorzystywały sprzęt firm telekomunikacyjnych oraz technologie firm telefonicznych. Te technologie nie były przewidziane do zapewnienia połączeń konferencyjnych dla więcej niż dwóch stacji, natomiast w produkcjach telewizyjnych wymagane było zapewnienie połączeń konferencyjnych dla nawet 30 stacji. W przypadku, gdy liczba stacji wynosiła ponad 10, wówczas wydajność całego systemu ulegała wyraźnemu pogorszeniu. W kolejnych latach wprowadzono szereg ulepszeń, jednakże wielu słabych punktów takiego rozwiązania nie udało się w pełni wyeliminować.
W roku 1975 założyciele firmy RTS przyjęli systemowe podejście do rozwiązania podstawowego problemu w konstrukcji tego systemu. Po sześciu miesiącach intensywnych prac problem został rozwiązany, a następnie zostały opracowane produkty do wdrożenia tego rozwiązania. Pierwsze rozwiązanie zostało nazwane „Two-Wire Intercom System”. Wówczas została założona firma, która miała już rozwiązany problem komunikacji i mogła zaproponować na rynku opracowaną technologię. Tą firmą była i nadal jest RTS Systems.
Na przestrzeni lat produkty RTS stały się standardem w branży telewizyjnej. Główne sieci telewizyjne zaczęły korzystać z produktów RTS Systems. W roku 1989 firma RTS otrzymała nagrodę Emmy za Wyjątkowe Osiągnięcia w Rozwoju Prac Inżynieryjnych w uznaniu za wkład w rozwijanie profesjonalnych dwuprzewodowych systemów komunikacji wykorzystywanych w produkcjach telewizyjnych oraz związanych z transmisją sygnałów. W latach '90 ubiegłego wieku, firma zaczęła opracowywać nowe produkty z grupy matryc cyfrowych, które były również oferowane pod tą marką. W 2006 roku firma RTS stała się częścią The Bosch Group. Ta zmiana przyniosła usprawnienie i zmodernizowanie procesów produkcyjnych, jak również nowe podejście do prac związanych z badaniem i rozwojem.
Beltpack cyfrowy DBP (Digital Belt Pack) to nowy element systemu RTS Digital Partyline, zamknięty w wytrzymałej obudowie w klasie ochrony IP53, pokrytej miękkim plastikiem.
Pełnowymiarowa matryca systemu interkomowego oferująca do 272 portów w ramach jednej ramy fizycznej oraz do 880 portów w ramach matrycy logicznej. Stanowi najbardziej zaawansowany system interkomowy, jaki znajduje się w ofercie RTS/Telex.
Średniego rozmiaru matryca systemu interkomowego oferująca do 128 portów w ramach jednej ramy fizycznej 3U oraz do 640 portów w ramach matrycy logicznej. Stanowi najnowszy system interkomowy, jaki znajduje się w ofercie RTS/Telex.