Zaxcom ZMT4

Cyfrowy miniaturowy nadajnik z wbudowanym rejestratorem

Opis produktu

Nasi klienci o to pytali, a my uważnie słuchaliśmy. ZMT4 przenosi bezprzewodowe rejestrowanie cyfrowe na kolejny poziom dzięki zaoferowaniu jeszcze niższego poziomu zużycia energii, dostępności rozwiązania NeverClip™ we wszystkich modelach, zapewnieniu zasilania wszystkim mikrofonom – od 5-woltowych konstrukcji lavalier do mikrofonów zasilanych napięciem Phantom 48 V, a także obecności nowego przedwzmacniacza o ultraniskim poziomie szumów.

ZMT4 to klucz do zapewnienia nieskazitelnej jakości dźwięku. Ten niewiarygodnie mały, lekki i przyjazny dla użytkownika nadajnik jest idealnym wyborem dla profesjonalistów z branży audio. To ważące zaledwie 62 gramy (2,2 uncji) urządzenie ma bardzo przyjemną w dotyku obudowę o zaokrąglonych krawędziach, zbudowaną z bardzo wytrzymałego i odpornego na uderzenia polimeru nylonowego, a także z obrabianego metalu.

 • Technologie

 • Połączenie z mikrofonem

  ZMT4 pozwala zapewnić bardzo szeroki zakres zasilania, co daje możliwość współpracy z niemalże każdym profesjonalnym mikrofonem analogowym – od 5-woltowych mikrofonów lavalier po mikrofony pojemnościowe, symetryczne dynamiczne czy też mikrofony wstęgowe zasilane napięciem 12, 24, 36 czy 48 V.

  Model ZMT4 jest również znakomitym rozwiązaniem w przypadku pracy z tyczką mikrofonową. Ze względu na niewielką masę można go umieścić na końcu wysięgnika bezpośrednio za mikrofonem, a nie w jej dolnej części. Przez wyeliminowanie dodatkowego wewnętrznego lub zewnętrznego przewodu, operatorzy mogą w znacznym stopniu ograniczyć lub zupełnie usunąć zakłócenia, których źródłem są przewody mogące niekorzystnie wpływać na ścieżkę audio. Połączenie z mikrofonem na tyczce jest dokonywane za pośrednictwem 3-pinowego symetrycznego złącza LEMO.

 • Szyfrowanie dźwięku

  ZMT4 przesyła dźwięk wykorzystując 100% modulację cyfrową, co pozwala na jego pełne szyfrowanie. Cyfrowe szyfrowanie jest jedynym sposobem, który gwarantuje pełną prywatność podczas transmisji dźwięku. Transmisja cyfrowa zapewnia też znacznie lepszą jakość dźwięku w porównaniu do systemów analogowych.

 • Adaptacyjna optymalizacja anteny

  Ta nowa funkcja w ZMT4 przyczynia się do poprawy promieniowania anteny nadajnika bodypack, gdy ten jest w bezpośrednim kontakcie lub znajduje się blisko ludzkiego ciała. Zazwyczaj umieszczenie nadajnika bodypack na używającej go osobie zmniejsza zasięg transmisji. Dzieje się tak, ponieważ ciało ludzkie pochłania część energii transmitowanego sygnału. Dzięki rozwiązaniu adaptacyjnej optymalizacji anteny, zewnętrzna antena jest aktywnie dopasowywana do danych warunków w celu zoptymalizowania promieniowania oraz zminimalizowania zniekształceń. W ten sposób można uzyskać najlepsze parametry transmitowanego sygnału.

 • Przedwzmacniacz mikrofonowy

  ZMT4 posiada przedwzmacniacz o zupełnie nowej konstrukcji. Zastosowano w nim rozwiązanie NeverClip™, które współdziała zarówno z mikrofonami lavalier, jak również symetrycznymi mikrofonami montowanymi na tyczkach. Jego działanie ma istotny wpływ na zmniejszenie szumów własnych przedwzmacniacza oraz konwersję A/D, co w efekcie sprawia, że szumy otoczenia i własne mikrofonu stają się głównymi składnikami zakłóceń obecnych w sygnale.

 • NeverClip

  NeverClip jest dostępny we wszystkich trybach działania ZMT4. Jego działanie jest oparte na dwóch konwerterach A/D i pozwala on rozszerzyć zakres dynamiki nadajnika do 136 dB. Dzięki temu nie ma ryzyka, że pojawią się zniekształcenia wynikające z ograniczania sygnału.

 • Wewnętrzna rejestracja

  Dźwięk jest równocześnie transmitowany oraz rejestrowany na wyjmowanej karcie microSD. Nagrywanie jest dokonywane z wykorzystaniem niezwykle niezawodnego formatu MARF (Mobile Audio Recording Format), dzięki czemu wyeliminowano ryzyko uszkodzenia pliku podczas nagrywania, które jest częste w przypadku wyładowania baterii lub zbyt wczesnego wyjęcia karty.

 • ZaxNet

  ZMT4 jest wyposażony w ZaxNet - system zdalnego sterowania o dalekim zasięgu, który pozwala użytkownikowi zmieniać częstotliwość transmisji, czułość przedwzmacniacza, uaktywniać tryb uśpienia, a także sterować pracą wbudowanego rejestratora włączając tryb nagrywania, odtwarzania czy wyłączając go. Wszystko to można wykonywać zdalnie bez potrzeby podchodzenia do osoby posiadającej dany nadajnik.

 • PowerRoll

  W celu wydłużenia żywotności akumulatora zasilającego rozwiązanie PowerRoll™ reguluje poziom mocy ZMT4 do 50 mW, gdy odbierany dźwięk z nadajnika jest nagrywany przez kompatybilny rejestrator ZaxNet™. Gdy dźwięk z nadajnika nie jest rejestrowany, wówczas moc transmisji jest automatycznie ograniczana do 10 mW.

 • Wybór modulacji zależnie od środowiska

  Zasięg transmisji będzie zawsze uzależniony od środowiska pracy systemu, ale dostępne są ustawienia, które pozwalają zoptymalizować transmisję w celu uzyskania najlepszej wydajności. Zaxcom High Density modulation (ZHD) pozwala na zwiększenie liczby dostępnych kanałów z czterech do dziewięciu dla każdego 1 MHz szerokości widma. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku środowisk z dużą liczbą elementów odbijających sygnał, takich jak bardzo ruchliwe ulice miast. Natomiast tryb XR pozwala uzyskać maksymalną odległość transmisji w mniej zatłoczonych / bardziej kontrolowanych przestrzeniach.

 • Zasilanie

  ZMT4 cechuje się dłuższą żywotnością akumulatora zasilającego w porównaniu do jego poprzednika. Jeden akumulator NP-50 zapewnia do 7 godzin pracy z mikrofonem lavalier i zasilaniem napięcia 5 V oraz do 5 godzin pracy, gdy ZMT4 współpracuje z mikrofonem na tyczce z napięciem 12-48 V.

 • Zakresy częstotliwości

  ZMT4 jest dostępny w następujących pasmach częstotliwości:

  • .5 band” (512-608 MHz)
  • .6 band” (578-698 MHz)
Dane techniczne produktu
Modulacja RF Opatentowana metoda cyfrowa
Zakres częstotliwości RF 512-608 MHz (ZMT4.5)
578-698 MHz (ZMT4.6)
Krok częstotliwości RF 100 KHz
Separacja kanałów 400 KHz (w trybie XR)
nawet 200 KHz (w trybie ZHD96)
Złącze antenowe 50 Ω SMA żeńskie
Oznaczenie emisji 100 KV2E
180 KV2E
Część FCC 74.861
CHARAKTERYSTYKA AUDIO
Zakres dynamiki 136 dB
Zniekształcenia 0,01%
Charakterystyka częstotliwościowa Tryb 0
Filtr górnoprzepustowy Wyłączony lub 70 do 220 Hz (skokowo)
Zasilanie niezbalansowanego mikrofonu lavalier 5,0 V @ 10 mA maks.
Zasilanie zbalansowanego mikrofonu 12 V @ 25 mA maks.
24 V @ 10 mA maks.
36 V @ 10 mA maks.
45 V @ 10 mA maks.
Złącze mikrofonowe 3-pinowe Micro LEMO
Konfiguracja mikrofonu niezbalansowany (2-przewodowy)
zbalansowany (3-przewodowy)
Zakres wejściowy -60 do -30 dBu
Impedancja mikrofonu 3,4 k Ω
680 Ω (w trybie zasilania 12 V)
Głębokość bitowa ADC 32 bity
ADC Sampling-Rate 32 kHz
TIMECODE
Dokładność zegara 1,54 PPM (1 klatka na 6 godzin)
Typ kodu czasowego SMPTE
Timecode Frame-Rates 23,98 | 24 | 25 | 29,97NDF | 29,97DF | 30NDF | 30DF
ZAXNET
Zakres częstotliwości RF 2,403-2,475 GHz
Modulacja RF Cyfrowe widmo rozproszone
Krok częstotliwości RF 0,001 GHz (1 MHz)
Szerokość pasma RF 1 MHz
100 KHz (w trybie ZHD96)
200 KHz (w trybie XR)
Separacja kanałów 2 MHz
Czułość -96 dBm
ZASILANIE
Moc wyjściowa 10 lub 50 mW
wybierane programowo
Typ baterii NP-50
Pobór mocy 125 mA @ 4,2 V przy 50 mW TX (bez ZaxNet lub zasilania Phantom)
Żywotność baterii do 6 godzin (przy zasilaniu Phantom)
do 7 godzin
CECHY FIZYCZNE
Wyświetlacz Graficzny OLED
Wymiary (szer. x głęb. x wys.) 40,6 x 14 x 55,8 mm
Waga 62 g (z baterią)
Akcesoria