Schoeps CCM 8

Numer katalogowy: 121105

Mikrofon o ósemkowej charakterystyce kierunkowości - zestaw

Opis produktu

Kompaktowy mikrofon studyjny z serii CCM.

Kapsuła mikrofonowa oraz zminiaturyzowane obwody elektroniczne są umieszczone w kompaktowej obudowie. Mikrofon z serii CCM jest szczególnie przydatny w sytuacjach, gdy małe wymiary mają znaczenie, np. w przypadku nagrań prowadzonych na tyczce, w zastosowaniach konferencyjnych czy też w konfiguracjach wielokanałowych. Mikrofony z serii CCM zapewniają identyczną jakość, jak mikrofony serii Colette. W rzeczywistości ich kapsuły są takie same, a układy elektroniczne mają identyczne właściwości i zapewniają taką samą wydajność.

Dla uzyskania możliwie najmniejszych wymiarów, wersja CCM-L wykorzystuje złącze Lemo zamiast gniazda XLR. Wraz z mikrofonem jest dostarczany przewód o długości 5 metrów z adapterem złącza XLR-3M.

Dostępny jest również wariant CCM-K z przewodem zamontowanym na stałe, który jest zakończony typowym złączem XLR-3. Ten wariant jest używany głównie w przypadku instalacji stałych, na przykład w salach konferencyjnych. Zamiast z przewodem, wariant U może być także dostarczony jako eleganckie rozwiązanie z zamontowaną na stałe gęsią szyją lub przedłużką rurową. Mikrofonu nie można wówczas odłączyć, lecz pozostaje on optycznie dyskretny.

Dane techniczne produktu
CECHY AUDIO
Czułość -38,5 dB (V/Pa)
Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego (SPL) 128 dB (P12)
136 dB (P48)
Pasmo przenoszenia 40-15000 Hz
Charakterystyka kierunkowości ósemkowa
Impedancja 90 Ω @ 1 kHz
Filtr dolnozaporowy 12 dB/Okt.
20 Hz
CECHY TECHNOLOGICZNE
Maksymalny poziom wyjściowy 2,6 V (8,3 dbV) @ 2 kΩ
Zasilanie P12 / > 10 V
P48 / > 40 V
Maksymalna długość przewodu > 400 m
ZŁĄCZA
Gniazdo audio Lemo (wersja CCM-L)
XLR-3M (wersja CCM-K)
CECHY FIZYCZNE
Długość 58 mm
Kolor szary bezodblaskowy
Średnica 20 mm
Waga 43 g