Lectrosonics DBSM

Cyfrowy nadajnik z wbudowanym recorderem

Opis produktu
  • Wybór mocy transmisji radiowej: 10, 25 lub 50 mW
  • Ultralekka i odporna na korozję obudowa
  • Interfejs OLED z opcją blokady
  • Obwód wejściowy Servo Bias
  • Dwukierunkowy port IR (podczerwień) do szybkiej konfiguracji
  • Możliwość alternatywnego wykorzystania jako rejestrator z zapisem o jakości 24-bity/48 kHz na wewnętrznej karcie pamięci microSDHC
  • Funkcja synchronizacji kodu czasowego
  • Tryb dużej gęstości dla bardzo ciasnego rozmieszczenia kanałów

Modele: DBSM-A1B1, DBSM/E01-A1B1

Cyfrowe nadajniki z recorderem DBSM i DBSMD zostały opracowane specjalnie na potrzeby branży filmowej i oferują funkcję synchronizacji z time codem. Umożliwiają skonfigurowanie oraz regulację bez dotykania nadajników. Podczas prac przygotowawczych na planie można je wprowadzić w tryb uśpienia w celu oszczędności zużycia energii, gdy są już schowane w kostiumach aktorów, a następnie wybudzić je do normalnej pracy, gdy rozpoczyna się etap produkcji. Dostępnych jest szereg różnych funkcji, a wśród nich regulacja wzmocnienia wejściowego w zakresie 44 dB w krokach co 1 dB, a także tłumienie o 3 dB niskich częstotliwości ustawiane dla pozycji 20, 35, 50, 70, 100, 120 lub 150 Hz w celu precyzyjnej kontroli dźwięków subsonicznych oraz bardzo niskich częstotliwości audio.. Nadajniki oferują również możliwość wyboru mocy wyjściowej: 10, 25 lub 50 mW. Specjalny tryb transmisji o dużej gęstości (HDM) przy mocy 2 mW pozwala na ultrawąskie odstępy między kanałami transmisji bez potrzeby wykorzystywania dodatkowej koordynacji częstotliwości.

Sekcja wejściowa zawiera unikatowy obwód wejściowy Servo Bias opracowany przez firmę Lectrosonics. Standardowe złącze wejściowe typu TA5M pozwala na użycie elektretowych mikrofonów typu lavalier, mikrofonów dynamicznych czy też pracę z sygnałami liniowymi. Przed pierwszym przedwzmacniaczem mikrofonowym zastosowano kontrolowany przez DSP analogowy limiter, którego zadaniem jest ochrona całego łańcucha audio przed przeciążeniem. Limiter ma zakres ponad 30 dB, co gwarantuje doskonałą ochronę przed przeciążeniem, oraz wykorzystuje podwójną obwiednię zanikania, co sprawia, że limiter jest przezroczysty akustycznie, przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poziomu zniekształceń podczas krótkich transjentów i dłuższych wartości szczytowych.

Wodoodporny panel sterowania OLED, przełączniki membranowe i wielokolorowe diody LED sprawiają, że regulacje wzmocnienia sygnału wejściowego, wybór częstotliwości i trybu kompatybilności są szybkie i dokładne. Komora baterii pozwala na użycie stosowanych w branży baterii AA (zalecane litowe).

DBSM i DBSMD wykorzystują te same akcesoria, co nadajniki SMWB i SMDWB, w szczególności uchwyty do paska, kieszenie do przenoszenia oraz eliminatory baterii.