L-Acoustics L2

Progresywne źródło liniowe dalekiego zasięgu (do zastosowania na górze grona)

 • L2 L-Acoustics
 • L2 L'Acoustics
 • system liniowy L2 L'Acoustics
Opis produktu
 • ULTRAPERFEKCJA – źródło liniowe doprowadzone do perfekcji dzięki technologii PULS
 • ULTRAGĘSTOŚĆ – najlepszy w klasie stosunek SPL do wagi i powierzchni i długości grona
 • ULTRAKOLTROLA – czystość dźwiękowa na scenie dzięki dostępnym trybom kardio i superkardio
 • ULTRAWYDAJNOŚĆ – szybki i bezbłędny montaż, mniej miejsca w ciężarówce

Będący częścią serii L model L2 jest pełnopasmowym progresywnym elementem źródła liniowego, który został zaprojektowany dla średnich i dużych zastosowań mobilnych oraz instalacyjnych. Bazując na technologii Progressive Ultra-dense Line Source (PULS), L2 oferuje bezprecedensowe połączenie wydajności dźwiękowej ze znakomitym stosunkiem skuteczności do wielkości i masy oraz wyjątkową łatwością zastostosowania.

L2 posiada osiem 3" przetworników ciśnieniowych sprzężonych z falowodami DOSC, osiem 10" przetworników, a także cztery 12" przetworniki zamontowane na bokach. L2 zapewnia dużą szerokość pasma ze wzmocnionym konturem LF oraz wysokim poziomem dźwięku. Połączenie dużej gęstości komponentów w jednym urządzeniu głośnikowym powoduje dużą bliskość między nimi, a 16 kanałów wzma- cniacza z DSP zapewniane przez LA7.16(i) pozwalają uzyskać bezprecedensowy poziom kontroli dźwięku oraz spójności brzmienia.

Model L2 ma progresywną konstrukcję mechaniczną obudowy, która zapewnia 10° pionowy kąt propagacji i posiada cztery regulowane przez użytkownika moduły PanflexTM pozwalające na zwiększenie elastyczności w odniesieniu do poziomego kąta dyspersji. Możliwe jest wzajemne połączenie maksymalnie czterech elementów L2 lub trzech elementów L2 i jednego L2D w celu utworzenia źródła liniowego o stałej krzywiźnie „J”. Do tego celu służy dedykowany system podwieszania z zastosowanym rozwiązaniem automatycznych blokad. Brak kątów między elementami sprawia, że podczas montażu gron wyeliminowano ryzyko błędu, a także znacznie zwiększono szybkość przygotowania systemu. Połączenie wielkości i akcesoriów transportowych ułatwia wdrożenie systemu na miejscu, a także istotnie zmniejsza przestrzeń potrzebną w pojeździe oraz magazynie.

 • Przyszłość Pro Audio dzieje się teraz

  L2 to źródło liniowe opracowane w technologii PULS. Mieści aż 20 przetworników i charakteryzuje się o wiele wyższą skutecznością, bardziej równym pokryciem i niższą wagą oraz rozmiarem niż odpowiadające mu grono tradycyjnych modułów liniowych.

 • Elektroakustyka

  L2 zapewnia stały 10° progresywny pionowy kąt pokrycia wykorzystując cztery poziome moduły, które są wyposażone w rozwiązanie Panflex. Pozwalają one na uzyskanie czterech kątów propagacji: 70° lub 110° symetrycznie lub 90° asymetrycznie z każdej strony. L2D tworzy stały progresywny pionowy kąt pokrycia wynoszący 60° i również składa się z czterech modułów. Dwa górne moduły są wyposażone w Panflex, podczas gdy dwa dolne moduły mają stały, progresywny kąt propagacji, zaczynający się od 110° i rozszerzający się do 140° na dole.

  Zoptymalizowana struktura mechaniczna L2 oraz L2D jest dodatkowo wspierana przez wydajność i moc przetwarzania DSP wzmacniaczy LA7.16 lub LA7.16i oraz zaawansowane rozwiązanie Autofilter. Dzięki 16 kanałom niezależnego przetwarzania DSP, ukształtowany przód fali dźwiękowej zapewnia niezwykle spójną charakterystykę w obszarze widowni i istotnie zmniejsza niepotrzebne dźwięki na scenie i w sąsiednich strefach.

 • Konstrukcja

  Obudowy L2 oraz L2D są zbudowane z najwyższej jakości sklejki brzozowej w celu zapewnienia maksymalnej integralności akustycznej i mechanicznej. Wszystkie elementy są odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu zapewniono klasę ochrony IP55 pozwalającą na pracę na otwartej przestrzeni.

  L2 oraz L2D posiadają ergonomiczny czteropunktowy system podwieszania z rozwiązaniem automatycznej blokady, które zapewnia zarówno bezpieczeństwo jak i dużą szybkość montażu. Progresywna krzywizna bez kątów między elementami gwarantuje bezbłędne skonfigurowanie systemu. Akcesoria do transportu i podwieszania L2 i L2D zostały zaprojektowane w celu ułatwienia operowania od załadunku ciężarówki do wdrożenia systemu na miejscu. Specjalne klipsy z tyłu każdego elementu ułatwiają zarządzanie przewodami.

 • Pionowy kąt pokrycia

  L2 oraz L2D są oparte na stałej, progresywnej krzywiźnie zoptymalizowanej dla większości geometrii obiektów. Szcze- gółowe analizy setek projektów dźwiękowych z różnych gatunków unaoczniły powszechny trend odnoszący się do geometrii większości tych obiektów. Te informacje doprowadziły do zdefiniowania zoptymalizowanej krzywizny grona, która pasuje do większości geometrii obiektów. Wykorzystując kształt litery „J”, seria L znacznie zmienia bliskość między przetwornikami w L2 i L2D, perfekcyjne spełniając założenia WST.

  Seria L istotnie optymalizuje wielkość, objętość, masę, obsługę oraz transport, zapewniając jednocześnie najwyższą jakość dźwięku, a także zwiększoną kontrolę kierunkowości pionowej.

 • Poziomy kąt pokrycia

  W zakresie częstotliwości średnich i wysokich seria L wykorzystuje rozwiązanie L-Acoustics Panflex. Ta unikatowa technologia sterowania poziomym kątem zasięgu łączy mechanicznie regulowane żebra z algorytmami DSP efektywnie od 500 Hz. Cztery moduły Panflex w L2 oraz górne dwa moduły Panflex w L2D mogą być swobodnie regulowane. Dolne dwa moduły L2D mają stałą kierunkowość poziomą zmieniającą się progresywnie od 110 do 140 dla zapewnienia ultraszerokiego stożka kierunkowości w celu pokrycia dźwiękiem najbliższych stref z publicznością.

  W odniesieniu do zakresu niskich częstotliwości seria L natywnie oferuje kontrolę kierunkowości przy zastosowaniu dedykowanych presetów. Dzięki temu znacznie ograniczono energię dźwięku za i pod gronem. Przetworniki zamontowane z boku emitują energię z przodu i tyłu głośnika. Ta opatentowana konstrukcja zapewnia doskonałe zsumowanie energii z przodu oraz szerokopasmowe znaczące tłumienie energii z tyłu.

  Seria L dopasowuje się do złożonej geometrii widowni i zapewnia równomierne oraz spójne pokrycie dźwiękiem o jednolitym poziomie SPL na odległość. Równocześnie minimalizuje się emisję hałasu w sąsiednich obszarach oraz zmniejsza się wzbudzanie samego pomieszczenia, zapewniając czystą i precyzyjną reprodukcję dźwięku.

 • Zastosowania

  Elementy L2 oraz L2D mogą być zastosowane samodzielnie lub w połączeniu z subwooferami KS28 w celu sprostania wymaganiom stawianym instalacjom o średniej i dużej skali, a także systemom mobilnym i koncertowym. L2 i L2D zostały zaprojektowane tak, aby wszystkie wymiary były minimalne, zapewniały wydajność klasy koncertowej i oferowały doskonałą kontrolę kierunkowości w całym zakresie częstotliwości. Dzięki temu L2 i L2D są idealnym wyborem w przypadku obiektów z ograniczoną przestrzenią i widocznością, w przypadku potrzeby zapewnienia wysokiego poziomu wzmocnienia dźwięku przed pojawieniem się sprzężeń lub realizacji tras koncertowych ze zoptymalizowaną obsługą oraz transportem.

 • Wzmacniacze

  Elementy L2 oraz L2D wymagają 16 kanałów wzmacniacza i zostały zaprojektowane do ich zasilania przez końcówki mocy LA7.16 oraz LA7.16i. Ten schemat wzmocnienia sygnału pozwala na łatwe zarządzenie przewodami przez zapewnienie jednego przewodu między wzmacniaczem a głośnikiem, a także optymalizację o wysokiej rozdzielczości dzięki wykorzystaniu zaawansowanego rozwiązania Autofilter. Dostępny jest także gotowy system mocy LA-RAK III z trzema końcówkami LA7.16.

 • Akcesoria transportowe

  Elementy L2 oraz L2D mogą być transportowane lub przechowywane na przeznaczonych dla nich wózkach L2-CHARIOT oraz L2D-CHARIOT i zabezpieczane dedykowanymi pokrowcami. Wózki mogą być też użyte jako platformy do stackowania, gdy są użyte z K2-JACK. K3-CHARIOTLID zapewnia wytrzymałą i płaską powierzchnię do ustawiania na nich przedmiotów w pojazdach lub magazynach. Dedykowane skrzynie transportowe umożliwiają przechowywanie i transport L2-BUMP oraz innych elementów do podwieszania. Wszystkie te akcesoria zostały zaprojektowane do znacznego zmniejszenia wymaganej przestrzeni w pojazdach i magazynach, zmniejszając problemy z przechowywaniem i transportem L2 oraz L2D.

 • System z przyszłością

  Wysoki poziom zagęszczenia podzespołów w każdym z elementów pozwala na ograniczenie liczby używanych materiałów (obudów, elementów metalowych) w porównaniu do tradycyjnych gron systemów liniowych. W ten sposób zyskuje się duże oszczędności w odniesieniu do masy, a także istotnie ogranicza się ślad węglowy dzięki temu, że produkuje, montuje, wysyła i transportuje się mniej materiałów na całym świecie.

 • Prezentacja na Hollywood Bowl

Dane techniczne produktu
CECHY AUDIO
Maksymalne ciśnienie akustyczne (SPL) 155 dB
Charakterystyka kierunkowości H: 4 moduły Panflex: 70° / 90°R / 90°L / 110°
Kardioidalna
Superkardioidalna
V: 10°
Impedancja HF: 8 Ω
LC: 8 Ω
LF: 8 Ω
Pasmo przenoszenia 45-20000 Hz
CECHY TECHNOLOGICZNE
Klasa ochrony IP55
Przetwornik HF: 8 × 3"
LC: 4 x 12"
LF: 8 × 10"
CECHY FIZYCZNE
System zawieszenia Wbudowany 4-punktowy system
Obudowa sklejka z brzozy bałtyckiej
Waga 158 kg
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) 850 x 1197 x 559 mm
Akcesoria
Do pobrania