Electro-Voice EVC-1122-VI

Dwudrożny zestaw głośnikowy Variable Intensity 12" przeznaczony do instalacji stałych
Opis produktu

Dzięki serii EVC znakomita jakość audio dla małych i średnich aplikacji jest bardziej przystępna cenowo niż dotychczas. Ta niezawodna w działaniu linia rozszerza ofertę rodziny kolumn głośnikowych EV-Innovation, która jest dedykowana do użycia w instalacyjnych systemach nagłośnieniowych.

  • Elastyczność – Pięć podstawowych modeli dostępnych w kolorze czarnym oraz białym z obszarami pokrycia dźwiękiem odpowiednimi do zastosowania w szerokim zakresie scenariuszy systemów dźwiękowych tworzonych w pomieszczeniach oraz na otwartej przestrzeni.
  • Unikatowa technologia – Zastosowanie rozwiązań Automatic Saturation Compensation (wszystkie modele) oraz Variable Intensity (model VI).
  • Element rodziny EV-Innovation – Podobne właściwości brzmieniowe oraz wygląd, a także zgodność akcesoriów.

Rodzina Electro-Voice EV-Innovation jest najbardziej kompleksową ofertą rozwiązań dedykowanych instalacyjnym systemom nagłośnieniowym. Nowe modele EVC są akustycznie i estetycznie zgodne ze wszystkimi istniejącymi seriami, wchodzącymi w skład rodziny EV-Innovation, włączając w to modele kolumn z bezpośrednim montażem głośników (EVF, EVU), z głośnikami sprzężonymi z tubami (EVH) oraz modelami line-array (EVA). EVC to kompaktowe i atrakcyjne cenowo modele z bezpośrednim montażem głośników, które posiadają szereg uniwersalnych opcji i oferują bezkompromisową jakość audio, w odróżnieniu od innych produktów podobnej wielkości.

EVC wychodzi naprzeciw potrzebom w zakresie dwudrożnych kolumn głośnikowych posiadających właściwości odpowiednie dla systemów instalacyjnych, przy wyraźnie niższej cenie niż modeli EVF. Seria EVC została zaprojektowana do zapewnienia wszechstronnej wydajności pracy w swojej kategorii, ze wszystkimi formatami oraz właściwościami, jakich oczekują instalatorzy systemów. Atrakcyjna cena pozwala na skalowanie systemów według budżetu lub wielkości obiektu. Właściwości działania tych modeli można jeszcze poszerzyć dzięki zoptymalizowanym ustawieniom we wzmacniaczach marki Dynacord, która jest spokrewniona z EV.

Variable Intensity

Wchodzący w skład serii EVC model Variable Intensity (VI) wyróżnia się niskoprofilową obudową, która swobodnie mieści się w zagłębieniach sufitu oraz narożnikach. Został on przygotowany do pokrycia dźwiękiem prostokątnych obszarów, takich jak sale wykładowe czy bramki portów lotniczych, z minimalnym zróżnicowaniem poziomu dźwięku w układzie przód-tył.

Charakteryzuje się on innowacyjną dwudrożną konstrukcją, gdzie kąty montażu woofera oraz skierowanego w dół asymetrycznego falowodu współdziałają ze sobą, zapewniając równe pokrycie dokładnie zdefiniowanego prostokątnego obszaru widowni z jednej tylko kolumny głośnikowej. Zaletą konfiguracji VI jest znacznie mniejsza różnica w poziomie głośności między przednią a tylną częścią widowni, w porównaniu do typowego rozwiązania ze źródłem punktowym. Wymiary obszaru pokrycia dźwiękiem są określane przez wysokość montażu oraz kąt pochylenia kolumny głośnikowej. Wykorzystano tu udoskonalone przetworniki oraz całkowicie nowe falowody – każdy z nich został zaprojektowany z użyciem najnowszych narzędzi do modelowania akustycznego oraz Multiphysics. Zmiany są na tyle istotne, że EVC-VI będzie mógł służyć jako imponujący system muzyczny, a także pełnić drugą rolę systemu głosowego o naturalnym i wyraźnym brzmieniu.