Electro-Voice RE420-RC3

Pojemnościowa, kardioidalna kapsuła mikrofonowa

Opis produktu

Bezprzewodowa główka mikrofonowa z kapsułą RE420

  • Dokręcana kapsuła mikrofonowa dla bezprzewodowych nadajników ręcznych Electro-Voice oraz innych marek
  • Najwyższej jakości przetwornik pojemnościowy zapewnia niezwykle szczegółowy, bogaty i pełny dźwięk
  • Kardioidalna charakterystyka częstotliwościowa oferuje doskonałą izolację akustyczną z komfortowym zakresem pracy
  • Wielostopniowy filtr pop minimalizuje słyszalność dźwięków oddechu oraz głosek wybuchowych
  • Przełączalny filtr górnoprzepustowy pozwalający na ograniczenie niepożądanej zawartości w dolnym paśmie

RE420-RC3 jest najwyższej jakości i wysokiej sprawności pojemnościową wokalową kapsułą mikrofonową o charakterystyce kardioidalnej. Jest ona dokręcana do ręcznych nadajników bezprzewodowych. Została ona zaprojektowana do uzyskania niezwykle szczegółowego dźwięku cechującego się wyjątkową klarownością i realizmem brzmienia, które to cechy są właściwe dla elementów pojemnościowych. W niezwykle zręczny sposób zapewnia on finezję liryczną wymaganą podczas ekspresyjnych występów wokalnych.

Ta kapsuła mikrofonowa jest elektrycznie i mechanicznie dopasowana do ręcznych nadajników bezprzewodowych Electro-Voice (oraz wielu innych firm), które posiadają styki w postaci trzech pierścieni i mają nagwintowane złącze o średnicy 1,25 cala ze skokiem gwintu wynoszącym 0,9 mm (28-thread pitch). Ruchomy kołnierz identyfikacyjny będzie obracać się swobodnie do momentu mocnego dokręcenia kapsuły do korpusu i wówczas zostanie on zablokowany w danej pozycji. Pozwala to ustawić właściwą pozycję logo marki na nadajniku.

Sygnatura brzmieniowa jest bogata, szczegółowa i wyjątkowo pełna, z ciepłym i czystym dołem, naturalnym i wyrazistym pasmem środkowym oraz otwartą, żywą i drobiazgową górą. Kardioidalna charakterystyka kierunkowości zapewnia doskonałą izolację akustyczną. Maksymalną odporność na sprzężenia zwrotne uzyskuje się w przypadku, gdy monitor sceniczny jest umieszczony pod kątem 180 stopni względem osi przetwornika. Ten wzór biegunowy pozwala również na uzyskanie komfortowego zakresu pracy wokół mikrofonu, co ułatwia stosowanie różnych technik mikrofonowych.

Wielostopniowy filtr pop składa się z dwóch warstw gęstej pianki rozdzielonych powietrzem, które tłumią intensywne podmuchy powodowane przez silny oddech lub wiatr. Filtr górnoprzepustowy posiada dwie pozycje (zobacz rysunek). W pozycji neutralnej (flat) otrzymujemy pełen zakres częstotliwości kapsuły. W pozycji włączonego filtra (high-pass) następuje tłumienie częstotliwości poniżej 150 Hz.

Wewnętrzny element antywstrząsowy izoluje przetwornik mikrofonowy od wibracji i chroni przed zakłóceniami wynikającymi z obsługi mikrofonu.

Akcesoria