Dynacord MXE5

Matryca miksująca

Opis produktu

MXE5 jest pierwszą matrycą miksującą w nowej serii produktów matrycowych MXE marki Dynacord. Ta wydajna matryca audio 24x24 oferuje funkcje routingu i miksowania, z 12 analogowymi wejściami mikrofonowo-liniowymi, 8 wyjściami liniowymi i 24 kanałami Dante. Jednocześnie MXE5 służy jako centrala komunikacyjna dla wszystkich urządzeń peryferyjnych opartych na protokole IP i zapewnia wszechstronny nadzór nad wszystkimi funkcjami systemu dźwiękowego.

Gotowy do szerokiego zakresu zastosowań

MXE5 jest przeznaczony dla firm produkcyjnych i nagłośnieniowych oraz projektantów i integratorów systemów, którzy wymagają najwyższej jakości tła muzycznego i bezkompromisowego dźwięku live. To idealny wybór dla instalacji obejmujących stadiony i obiekty sportowe, centra kongresowe, konferencyjne i wszelkie sale widowiskowe, kościoły oraz duże obiekty edukacyjne. Firmy nagłośnieniowe mogą również wdrażać MXE5 podczas wydarzeń na żywo, jako główny procesor audio, stanowiący obok wzmacniaczy wyposażenie systemów rack.

Najwyższa jakość dźwięku

MXE5 korzysta z zaawansowanych procesorów DSP, zapewniając doskonałą jakość dźwięku i zakres dynamiki. Jest to zapewnione dzięki częstotliwości próbkowania 96 kHz i najniższemu w branży opóźnieniu sygnału poniżej 0,22 ms. Wiodąca technologia DSP firmy Dynacord zapewnia także wyjątkowo niski poziom zniekształceń (<0,002 dB THD) i stosunek sygnału do szumu wynoszący ponad 118 dB.

Stworzony do miksowania i routingu

MXE5 oferuje szereg funkcji nie tylko jako potężna matryca, ale także jako menedżer systemu i kontroler OCA z pełnymi możliwościami monitorowania i nadzoru. Ponadto może służyć również jako kontroler zestawów głośnikowych, wyposażony w technologię FIR-Drive. Integracja z innymi systemami jest możliwa za pomocą wtyczek, które umożliwiają modernizację istniejących systemów w celu zwiększenia ich wydajności, począwszy od wtyczki do systemu QSC Q-SYS. MXE5 obejmuje również całą infrastrukturę sieciową, z transportem sygnału Dante, sterowaniem zgodnym z AES70 i bez konieczności instalowania zewnętrznych kart.

MXE5 ma wbudowane 24 kanały profesjonalnego przetwarzania wejściowego i wyjściowego z takimi funkcjami jak miksowanie stref, dynamiczna korekcja, linia opóźniająca, kompresja, limiter sygnału, tryb priorytetu (ducker), de-esser i inne. W najbliższej przyszłości pojawią się dodatki, które będą obejmowały darmową konfigurację DSP, automatyczny miks, eliminację echa akustycznego (AEC), automatyczną kontrolę wzmocnienia (AGC) i kontrolę hałasu otoczenia (ANC).

Niezawodność o znaczeniu krytycznym i bezawaryjne działanie są podstawą konstrukcji matrycy MXE5. Dzięki wyposażeniu w dwa redundantne porty OMNEO pozwala ona na pełną elastyczność i integrację z sieciami o różnej architekturze. MXE5 wyposażona w osiem portów kontrolnych GPIO zawiera wbudowany filtr wieloemisyjny, dzięki czemu matryca jest idealna do sterowania poprzez sieci WI-FI.

Zbudowany w oparciu o wszechstronne oprogramowanie

MXE5 całkowicie integruje się z oprogramowaniem systemu dźwiękowego SONICUE, jednym z najpotężniejszych interfejsów oprogramowania w branży, oferując wszechstronne sterowanie i łatwą, intuicyjną obsługę. Dzięki SONICUE MXE5 może być przypisany do indywidualnych ustawień użytkownika/administratora, z przyznanymi prawami zarządzania i konfiguracji GPIO.

Opcjonalny panel dotykowy TPC-1 ma niskoprofilową obudowę i jest wyposażony w wyświetlacz HD o przekątnej 5,7 cala. Dzięki uniwersalnemu gniazdu montażowemu (UE, Wielka Brytania, USA) i zasilaniem przez ethernet (PoE), można go łatwo zamontować i zainstalować. TPC-1 jest zarządzany i dowolnie konfigurowany przez SONICUE.

Dane techniczne produktu
Latencja < 0.22 ms (analogowe wejście/analogowe wyjście, 96 kHz)
< 0.45 ms (analogowe wejście/analogowe wyjście, 48 kHz)
Rodzaj systemu system matrycowy
Wejścia analogowe 12 (mikrofonowo-liniowe)
Wyjścia analogowe 8
Wysokość w racku 19" 1 RU
ZASILANIE 100-240 V AC, 60/50 Hz
Zniekształcenia THD+N < 0,002 %
Pasmo przenoszenia 20-20000 Hz ±0,5 dB (1 kHz, wejście analogowe - wyjście analogowe, 48 kHz)
20-40000 Hz ±0,5 dB (1 kHz, wejście analogowe - wyjście analogowe, 96 kHz)
Częstotliwość próbkowania 48 kHz
96 kHz
Ilość portów wejściowych 24
Ilość portów wyjściowych 24
Odstęp sygnał-szum > 118 dB
Pobór mocy maks.: 55 W
typowo: 50 W typical
w trybie standby: < 27 W
CECHY FIZYCZNE
Waga 6 kg
Wymiary (wys. x szer. x głęb.) 43,5 x 483 x 471 mm
Akcesoria