Seria Partyline™


RTS Partyline to seria urządzeń intercomowych, w której skład wchodzi szeroka gama produktów bezprzewodowych i przewodowych (two-wire). Wieloletnie doświadczenie firmy w tej dziedzinie jak i zaufanie klientów umożliwiły sukcesywnie rozszerzać linię o rozwiązania UHF (jednokanałowe, dwukanałowe BTR, TR), superlekkie zestawy nagłowne (LH-300 / 302), uniwersalne beltpacki BP oraz zasilacz PS i zaawansowane rozwiązania dwuprzewodowe.

Dodatkowo, niektóre z produktów (jak np. zestawy nagłowne) wyposażone zostały w kilkanaście wariacji, co umożliwia skutecznie pokryć zapotrzebowania klientów pracujących na różnych zestawach i konfiguracjach sprzętowych.

Beltpack
BP-4000


Jednokanałowy beltpack dedykowany do zestawu nagłownego z zaawansowanymi funkcjami, takimi jak system automatycznego rozpoznania systemu okablowania (RTS, Audiocom lub Clear-Com), inteligentnym oszczędzaniem energii, podpowiedziami głosowymi czy możliwością zmiany trybu działania przycisków TALK i KILL.

Wbudowane złącza 4 i 5-cio pinowe XLR umożliwiają współpracę z szeroką gamą zestawów nagłownych wyposażonych w mikrofony dynamiczne i elektretowe.

Beltpack
BP-5000


Dwukanałowy beltpack zestawu nagłownego dla użytkowników mobilnych. Na jego pokładzie producent zawarł najnowsze technologie, takie jak system automatycznego rozpoznania systemu okablowania (RTS, Audiocom lub Clear-Com), inteligentnym oszczędzaniem energii (możliwość zasilania do 40 stacji beltpack przy użyciu jednego zasilacza PS-20), podpowiedziami głosowymi czy możliwością zmiany trybu działania przycisków TALK i KILL.

Wbudowane złącza 4 i 5-cio pinowe XLR umożliwiają współpracę z szeroką gamą mikrofonów nagłownych.

Beltpack
TR-700


Jednokanałowy, bezprzewodowy odbiornik/nadajnik UHF zbudowany w postaci prostej, uniwersalnej i niezawodnej konstrukcji.

Na jego pokładzie znajdują się tylko niezbędne funkcje, jak regulacja głośności, przycisk on/off, przycisk z kontrolką Talk oraz kontrola zasilania informująca użytkownika o kondycji baterii i ewentualnej potrzebie jej wymiany.

Beltpack
TR-800


Dwukanałowy, bezprzewodowy beltpack UHF o prostej i bardzo uniwersalnej konstrukcji.

Na jego pokładzie producent zawarł niezbędne przyciski i funkcje, jak WTA (Wireless Talk Around), SA (Stage Announce), wyboru kanału audio (A / B), Talk oraz poręczny kontroler głośności i kontrolki czytelnie sygnalizujące parametry pracy urządzenia.

Headset
LH-300


Superlekki jednostronny zestaw nagłowny, który dzięki specjalnej budowie oraz regulowanemu wysięgnikowi zapewnia wyjątkowy komfort podczas noszenia go nawet przez cały dzień.

Najwyższej jakości szerokopasmowa słuchawka dynamiczna wraz z pięcioma opcjami doboru mikrofonu (dynamiczny, elektretowy) i złącza sprawia, że jest to wysoce uniwersalny produkt z możliwością dopasowania do wymagań każdego użytkownika.

Headset
LH-302


Dwustronny zestaw nagłowny z mikrofonem, którego wyróżnia bardzo wysoka jakość wykonania w połączeniu z superlekką konstrukcją. LH-302 posiada dwie słuchawki dynamiczne oraz mikrofon z funkcją eliminowania szumów, który jest umieszczony na półsztywnym, w pełni regulowanym wysięgniku, co daje możliwość precyzyjnego ustawienia go z lewej lub prawej strony.

Aż siedem dostępnych wariacji modelowych, różniących się rodzajem mikrofonu i złącza, umożliwia dopasowanie zestawu do nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Stacja bazowa
BTR-800


Dwukanałowa, bezprzewodowa stacja interkomowa UHF, która wyposażona została w wiele zaawansowanych funkcji, jak system automatycznego wyszukiwania najlepszych kanałów ClearScan, kompatybilność z urządzeniami Audiocom, RTS, Clear-Com i innymi, inteligentne przydzielanie częstotliwości pracy, działanie dwukierunkowe (full duplex), kontrola funkcji SA i WTA beltpacka oraz czytelny wyświetlacz LCD dla wygodnej kontroli i odczytu parametrów pracy urządzenia.

Stacja bazowa
BTR-80N


Dwukanałowa bezprzewodowa stacja bazowa wąskiego pasma UHF wyposażona w obsługę elastycznej liczby użytkowników beltpacków na jedną stację bazową, miernik sygnału RF w BTR-80N, TR-80N oraz TR-82N, przełączalną moc wyjściową, regulowane przez użytkownika ustawienia funkcji squelch odbiornika, funkcje WTA / SA, szerokość pasma RF wynosząca 25 kHz oraz czytelny wyświetlacz LCD.

Stacja bazowa
BTR-700


Jednokanałowa bezprzewodowa interkomowa stacja bazowa UHF zbudowana w kompaktowej obudowie rack o wysokości 1U, która wyposażona została w zaawansowane funkcje, jak ClearScan (automatycznie wyszukuje najlepsze kanały do pracy), kompatybilność z urządzeniami Audiocom, RTS, Clear-Com i inne, inteligentne przydzielanie częstotliwości pracy dla stacji bazowej i beltpacków, praca full-duplex oraz czytelny wyświetlacz LCD dla odczytu parametrów pracy urządzenia.

Zasilacz PS-20


Zasilacz dedykowany do beltpacków systemów RTS, który dzięki wysokiej wydajności umożliwia zasilanie aż 40-stacji beltpack połączonych łańcuchowo. Dodatkowo, wyposażony został w opcję linkowania audio, wejście program, przełączane tryby pracy wraz z opcją zmiany impedancji zamknięcia obwodu (termination) oraz czytelne wskaźniki statusu pracy.

O firmie RTS


Firma RTS to wieloletni lider na rynku systemów intercomowych. Zaczynając od małych, kompaktowych systemów komunikacyjnych a kończąc na zaawansowanych, wielkoformatowych produktach serii ADAM (Advanced Digital Audio Matrix), RTS skutecznie kształtuje światowy rynek urządzeń komunikacyjnych.

We wczesnych dniach produkcji telewizyjnych interkomunikacja pomiędzy realizatorami odbywała się prostymi liniami - przy użyciu mikrofonów stykowych (węglowych) i technologii wykorzystywanych ówcześnie przez łącza telefoniczne. Jako, że układ ten nie pozwalał na jednorazową komunikację więcej niż dwóch stacji to ostatecznie średnio się spisywał - praca nad materiałami telewizyjnymi wymagała stałej łączności pomiędzy minimum trzydziestoma stacjami.

W 1975 roku twórcy firmy RTS postanowili przedstawić swoje rozwiązanie tego problemu i już po sześciu miesiącach intensywnej pracy klienci mogli zobaczyć efekt. Powstał pierwszy system intercomowy o nazwie “Two-Wire Intercom System” (dwuprzewodowy system intercom).

Rok 1979 to moment, w którym telewizyjna firma produkcyjna Compact Video Systems zakupiła w całości RTS Systems, Inc. Krok ten umożliwił skuteczny rozwój RTS w połączeniu z utworzeniem wielu nowych miejsc pracy i zwiększeniem jakości produktów, co poskutkowało gwałtownym rozrostem firmy.

Już w latach 1979 - 1989 produkty RTS zaczęły być uznawane jako standard, a rozwiązania intercomowe używane były w największych studiach telewizyjnych. Skutkiem tego była ponowna sprzedaż firmy tym razem przedsiębiorstwu Telex Communications, Inc. co przyniosło unowocześnienie techniki produkcji (zastosowanie najnowocześniejszych technologii elektronicznych, formowania tworzyw sztucznych), w wyniku czego RTS wygrał nagrodę Emmy za Znakomite osiągnięcia w rozwoju inżynierii.

W 1990 roku firma Telex nabyła wyłączne prawa do produkcji intercomów matrycowych serii McCurdy, lecz jako, że logo jak i nazwa firmy RTS były szeroko znane i rozpoznawane te produkowane były niezmiennie również pod symbolem RTS.

We wrześniu 2006 - roku firma RTS została częścią grupy Bosch (The Bosch Group), co przyniosło wysokie standardy produkcji znane z firmy Bosch jak i odnowiony system projektowania, budowy oraz rozwoju produktów.

Dystrybucja
w Polsce

Audio Plus SP. Z O.O.

ul. Kolejowa 100
05-092 Łomianki

tel: +48 (22) 732 16 00
fax: +48 (22) 732 16 10

e-mail: audioplus@audioplus.pl
www: www.audioplus.pl/rts