Zaxcom ZMT3-HH

Cyfrowy nadajnik szerokopasmowy do ręki, z wbudowanym rejestratorem

Opis produktu

Zapewnij nieskazitelną jakość dźwięku dzięki lekkiemu mikrofonowi ręcznemu ZMT3-HH, który jest idealnym wyborem w przypadku profesjonalistów pracujących z dźwiękiem.

Zaxcom zrobił kolejny krok w projektowaniu i funkcjonalności oferowanej w obszarze audio.

Korpus mikrofonu jest zrobiony z obrabianego metalu, a jego zwężający się kształt zapewnia maksymalny komfort użytkowania. Cała konstrukcja jest bardzo lekka i przyjemna w dotyku. Elegancja połączona z ergonomią ma też wyraz w zabezpieczeniu złącza XLR przed przypadkowymi upadkami. Elementy sterowania mogą być zablokowane, aby uniknąć ich przypadkowego użycia w trakcie pracy.

Antena transmisji bezprzewodowej jest umieszczona wewnątrz obudowy. Odkręcając jej dolną część w łatwy sposób uzyskujemy dostęp do komory baterii. Jedna bateria litowa wystarcza na około 10 godzin pracy mikrofonu.

Połączenie mikrofonu

ZMT3-HH jest rewolucyjnym mikrofonem ręcznym, który może równocześnie działać zarówno jako nadajnik bezprzewodowy, jak też mikrofon przewodowy.

Jest on idealnym wyborem zaczynając od profesjonalnych widowisk transmitowanych w telewizji i występów na żywo po użycie podczas seminariów, wesel, wywiadów internetowych, blogów wideo, relacji z rozgrywek sieciowych, koncertów, wydarzeń religijnych i w wielu innych sytuacjach.

W pełni cyfrowa bezprzewodowa transmisja dźwięku wykorzystuje opatentowane przez Zaxcom rozwiązanie NerClip™, które rozszerza zakres dynamiki mikrofonu do 128 dB. Dzięki temu wyeliminowano potrzebę stosowania kompresora, który zniekształca naturalną jakość dźwięku przy wysokich poziomach głośności.

Sygnał analogowy o poziomie mikrofonowym w opcji pracy przewodowej stanowi alternatywę dla transmisji przewodowej lub też może być równocześnie użyty jako źródło zapasowe czy też wykorzystany do przesłania go do innego urządzenia.

Kapsuły mikrofonowe są sprzedawane oddzielnie.

Szyfrowanie dźwięku

ZMT3-HH przesyła dźwięk wykorzystując 100% modulację cyfrową, co pozwala na jego pełne szyfrowanie. Cyfrowe szyfrowanie jest jedynym sposobem, który gwarantuje pełną prywatność podczas transmisji dźwięku. Transmisja cyfrowa zapewnia też znacznie lepszą jakość dźwięku w porównaniu z systemami analogowymi.

Wewnętrzne rejestrowanie

Dźwięk może być rejestrowany wewnętrznie na wyjmowanej karcie microSD. Nagrywanie jest dokonywane z wykorzystaniem niezwykle niezawodnego formatu MARF (Mobile Audio Recording Format), dzięki czemu wyeliminowano ryzyko uszkodzenia pliku podczas nagrywania, które jest częste w przypadku wyładowania baterii lub zbyt wczesnego wyjęcia karty.

Lepszy przepływ pracy

Zgłoszony do opatentowania pierścień świetlny Light Identification Ring wskazuje funkcje i właściwości korzystając z różnych kolorów. W ten sposób pokazywany jest identyfikator urządzenia, weryfikowane jest rejestrowanie, wskazywany jest tryb modulacji i wiele innych. Działanie pierścienia świetlnego może być sterowane lokalnie lub zdalnie za pośrednictwem sieci ZaxNet.

Funkcje zaawansowane

Dzięki zaimplementowaniu rozwiązania ZaxNet, dźwięk jest automatycznie rejestrowany z kodem czasowym oraz częstotliwością. Można też zdalnie zmieniać moc wyjściową oraz tryb pracy wbudowanego rejestratora, włączając nagrywanie, odtwarzanie oraz wyłączając go.

Wymienne kapsuły

ZMT3-HH jest kompatybilny z kapsułami mikrofonowymi Earthworks WL40V oraz wszystkimi kapsułami Shure ze średnicą złącza 1,25” i gwintem o skoku 28. Kapsuły mikrofonowe są sprzedawane oddzielnie.

Firmy Earthworks oraz Shure nie są powiązane z Zaxcom

Zakresy częstotliwości

Produkt dostępny w następujących zakresach: 

  • .5 band” (512-614 MHz)
  • .6 band” (596-698 MHz)
Akcesoria