Zaxcom TRX743

Cyfrowy nadajnik plug-on z wbudowanym rejestratorem

Opis produktu

TRX743 jest szerokopasmowym cyfrowym nadajnikiem bezprzewodowym typu plug-on. Posiada on wymienne złącze mikrofonu, dzięki czemu można go podłączyć do wszystkich profesjonalnych konstrukcji mikrofonów – analogowych mono, analogowych stereo, AES oraz AES42. To rozwiązanie sprawia, że jest on idealnym wyborem do potrzeb transmisji bezprzewodowej przy użyciu mikrofonów ręcznych lub umieszczonych na tyczkach.

Obudowa jest wykonana z połączenia polimeru nylonu o wysokiej wytrzymałości oraz aluminium. Nadajnik TRX743 wykorzystuje modulację Zaxcom High Density (ZHD).

 • Technologie

 • Połączenie z mikrofonem

  W modelu TRX743 stożki ze złączem mikrofonu można bardzo łatwo wymienić w miejscu pracy systemu, co zapewnia wyjątkową elastyczność jego użycia. W standardzie jest dołączana końcówka zgodnie z dokonanym wyborem podczas zakupu, a dodatkowe końcówki można dokupić oddzielnie.

  Do wyboru są następujące końcówki złączy mikrofonu:

  • Mono Analog – 3-pinowy XLR
  • Stereo Analog – 5-pinowy XLR
  • AES (bez zasilania) – 3-pinowy
  • XLR AES42 (z zasilaniem) – 3-pinowy XLR
 • Szyfrowanie dźwięku

  TRX743 transmituje sygnał ze 100% modulacją cyfrową, co pozwala na pełne szyfrowanie dźwięku. Cyfrowe szyfrowanie jest jedynym sposobem, który gwarantuje pełną prywatność podczas transmisji dźwięku. Transmisja cyfrowa zapewnia też znacznie lepszą jakość dźwięku w porównaniu z systemami analogowymi.

 • Transmisja dźwięku QC

  TRX743 za pośrednictwem ZaxNet przesyła również sygnał dźwiękowy Quality Control. Tak więc, gdy jakaś osoba jest omikrofonowana, nie musimy iść do wózka sprzętowego, aby usłyszeć, jak ona brzmi. Możemy użyć funkcji ERX, aby na miejscu dokonać odsłuchu dźwięku z tego mikrofonu.

 • NeverClip

  NeverClip jest standardową funkcją modelu TRX743 i działa ze wszystkimi typami transmisji mono. Jej działanie jest oparte na dwóch konwerterach A-D i pozwala on rozszerzyć zakres dynamiki nadajnika do 126 dB. Dzięki temu nie ma ryzyka, że pojawią się zniekształcenia wynikające z ograniczania sygnału.

 • Wewnętrzne rejestrowanie

  Dźwięk jest równocześnie transmitowany oraz rejestrowany na wyjmowanej karcie microSD. Nagrywanie jest dokonywane z wykorzystaniem niezwykle niezawodnego formatu MARF (Mobile Audio Recording Format), dzięki czemu wyeliminowano ryzyko uszkodzenia pliku podczas nagrywania, które jest częste w przypadku wyładowania baterii lub zbyt wczesnego wyjęcia karty.

 • ZaxNet

  TRX743 jest wyposażony w ZaxNet – system zdalnego sterowania o dalekim zasięgu, który pozwala użytkownikowi zmieniać częstotliwość transmisji, czułość przedwzmacniacza, uaktywniać tryb uśpienia, a także sterować pracą wbudowanego rejestratora włączając tryb nagrywania, odtwarzania czy wyłączając go. Wszystko to można wykonywać zdalnie bez potrzeby podchodzenia do osoby posiadającej dany nadajnik.

  Urządzenia mogą również odtwarzać dźwięk z wykorzystaniem kodu czasowego, co umożliwia mikserom produkcyjnym odtwarzanie oraz remiksowanie dźwięku, tworząc wirtualny system odtwarzania wielościeżkowego oraz ponownego rejestrowania.

 • PowerRoll

  W celu wydłużenia żywotności akumulatora zasilającego rozwiązanie PowerRoll reguluje poziom mocy TRX743 do 100 mW, gdy odbierany dźwięk z nadajnika jest nagrywany przez kompatybilny rejestrator ZaxNet™. Gdy dźwięk z nadajnika nie jest rejestrowany, wówczas moc transmisji jest automatycznie ograniczana do 25 mW.

 • Wybór modulacji zależnie od środowiska

  Zasięg transmisji będzie zawsze uzależniony od środowiska pracy systemu, ale dostępne są ustawienia, które pozwalają zoptymalizować transmisję w celu uzyskania najlepszej wydajności. Modulacja Zaxcom High Density (ZHD) pozwala na zwiększenie liczby dostępnych kanałów z czterech do dziewięciu dla każdego 1 MHz szerokości widma. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku środowisk z dużą liczbą elementów odbijających sygnał, takich jak bardzo ruchliwe ulice miast. Natomiast tryb XR pozwala uzyskać maksymalną odległość transmisji w mniej zatłoczonych / bardziej kontrolowanych przestrzeniach.

 • Zasilanie

  TRX743 jest zasilany trzema ogniwami AA, a czas jego pracy jest całkowicie zależny od typu użytego ogniwa oraz wymagań używanego mikrofonu w zakresie jego zasilania.

  Pasma MHz

  • „.5 band” (512-608 MHz)
  • „.6 band” (578-698 MHz) (niedostępne w USA)

  Nadajniki Zaxcom Digital Recording Wireless są chronione patentami nr: 7,711,443 oraz 7,929,902

Dane techniczne produktu
Modulacja RF Opatentowana metoda cyfrowa
Zakres częstotliwości RF 512 - 614 MHz (TRX743.5)
596 - 698 MHz (TRX743.6)
Krok częstotliwości RF 100 KHz
Szerokość pasma RF 1 MHz
Separacja kanałów 400 KHz (w trybie XR)
do 100 KHz w zależności od odbiornika (w trybie ZHD)
Złącze antenowe 50 Ω SMA żeńskie
Oznaczenie emisji 100 KV2E
180 KV2E
50 KV2E
Część FCC 74.861
CHARAKTERYSTYKA AUDIO
Zakres dynamiki 106 dB (model stereofoniczny)
126 dB
Zniekształcenia 0,002%
Charakterystyka częstotliwościowa Tryb 0
Filtr górnoprzepustowy Wyłączony lub 30 do 220 Hz (skokowo)
Złącze mikrofonowe 3-pinowe lub 5-pinowe XLR
Analogowe zasilanie mikrofonu 48 V Phantom
maks. 10 mA
Cyfrowe zasilanie mikrofonu 10 V zgodne z AES42
maks. 200 mA
Zakres wejściowy -60 do -30 dBu
Impedancja mikrofonu 4,7 kΩ
Głębokość bitowa ADC 24 bity
Interfejsy audio AES
AES42
zbalansowane analogowe mono
zbalansowane stereo
NAGRYWANIE
Nośnik Karta MicroSD (pamięć flash)
Format pliku .ZAX
TIMECODE
Dokładność zegara 1,54 PPM (1 klatka na 6 godzin)
Typ kodu czasowego SMPTE
Timecode Frame-Rates 23,98,24,25,29.97NDF,29.97DF,30NDF,30DF
ZAXNET
Zakres częstotliwości RF 2,403-2,475 GHz
Modulacja RF Cyfrowe widmo rozproszone
Krok częstotliwości RF 0,001 GHz (1 MHz)
Szerokość pasma RF 200 KHz (w trybie XR)
50 KHz (w trybie ZHD)
Separacja kanałów 2 MHz
Czułość -96 dBm
ZASILANIE
Moc wyjściowa 25, 50 lub 100 mW
wybierane programowo
Typ baterii 3x AA
Żywotność baterii w zależności od typu akumulatora
CECHY FIZYCZNE
Wyświetlacz Graficzny OLED
Wymiary (szer. x głęb. x wys.) 115 x 40 x 50 mm
Waga 213 g (z baterią)
Akcesoria