Zaxcom RX-8

Interfejs do modułów MRX

Opis produktu

RX-8 jest ekstremalnie małym, 8-kanałowym interfejsem odbiornika bezprzewodowego, który jest przeznaczony do użycia w torbie reporterskiej lub wózku sprzętowym. RX-8 może odbierać dźwięk z maksymalnie ośmiu oddzielnych nadajników i posiada wbudowany MicPlexer z dystrybucją sygnału antenowego, a także filtr na wejściu w celu eliminowania zakłóceń powodowanych przez niepożądane sygnały radiowe. Jest to najmniejszy 8-kanałowy system odbiornika mikrofonów bezprzewodowych na świecie!

Opcjonalny interfejs Dante z opcją zasilania Power over Ethernet (PoE) ułatwia umieszczenie odbiornika w zdalnej lokalizacji oraz zdalne sterowanie jego pracą.

 • Połączenia

  RX-8 za pośrednictwem złącza DB25 może przekazywać 8 kanałów dźwięku analogowego lub cyfrowego AES z sygnałem o poziomie liniowym 0 dB. Złącze RS422 w połączeniu z TRXCL4 lub IFB300 pozwala udostępniać komendy zdalnego sterowania ZaxNet. RX-8 ma też dwa złącza SMA RF loop dla dodatkowej dystrybucji sygnału antenowego.

 • Dante

  Gdy RX-8 znajduje się w lokalizacji innej niż nasz główny zestaw sprzętowy, za pośrednictwem sieci Dante możemy przesłać maksymalnie do 16 kanałów dźwięku do wózka sprzętowego. Osiem z tych kanałów pochodzi bezpośrednio z interfejsu RX-8, natomiast osiem kolejnych jest dostarczanych za pośrednictwem czterech par AES podłączonych do złącza DB25.

  Gdy RX-8 pracuje w zdalnej lokalizacji na planie, korzystając z Dante mamy dostępną opcję przesyłania czterech kanałów symetrycznego dźwięku analogowego z wózka sprzętowego na plan. Ten dźwięk może być użyty do zasilania systemów IFB, VOG czy jego monitorowania. Jeden z kanałów audio może być opcjonalnie użyty do przesyłania kodu czasowego na plan. Kod czasowy będzie przekazywany przez RX-8 złączem BNC i może być użyty do potrzeb synchronizacji lub też połączenia z nadajnikiem ZaxNet na planie.

 • Liczba kanałów

  Gdy RX-8 zostanie uzbrojony w dwa moduły odbiorników MRX414, może on odbierać do ośmiu kanałów dźwięku z ośmiu oddzielnych nadajników.

  W zależności od użytych modułów oraz danych trybów pracy, mamy możliwość odbioru

  Tryb odbiornika

  Tryb Single (True Diversity)

  Tryb Dual (Antenna Diversity)

  MRX414 Odbiór sygnału z 4 nadajników Odbiór sygnału z 8 nadajników
  MRX214 Odbiór sygnału z 2 nadajników Odbiór sygnału z 4 nadajników
 • Niezwykle wydajny odbiór sygnału

  RX-8 został wyposażony w filtr na wejściu odbiornika, dzięki czemu mamy możliwość odbioru dowolnej częstotliwości z dowolnego bloku od 20 do 26 (512-698 MHz) z imponującym zasięgiem odbioru. Oto, jak to działa – filtr pozwala na odbiór sygnałów w przestrajalnym oknie 35 MHz, jednocześnie blokując wszystkie inne powodujące zakłócenia sygnały o wysokim poziomie spoza tego okna. Tym samym akceptowany jest dobry sygnał (z nadajnika naszego mikrofonu bezprzewodowego), a inne zbędne sygnały (z takich urządzeń jak walkie-talkie, follow focus i innych) są eliminowane. Pomyśl o tym jak o bramkarzu przed klubem nocnym.

 • Wzmocnienie sygnału RF

  MicPlexer wbudowany w RX-8 zapewnia dodatkowe wzmocnienie sygnału radiowego o 3 dB, a także dystrybucję sygnału antenowego dla dwóch wewnętrznych modułów odbiornika MRX oraz dodatkowych kanałów odbiornika podłączonych do złączy wyjściowych RF RX-8.

  Moduły odbiorników MRX214 oraz MR414 mogą być wymieniane bez wyłączania zasilania sprzętu (hot-swappable) i mogą być dodawane i usuwane w dowolnej kombinacji w dowolnym czasie. To rozwiązanie sprawia, że RX-8 jest niezwykle elastyczny w użyciu, zwłaszcza w przypadkach, gdy wymagania dotyczące odbiorników zmieniają się z dnia na dzień.

 • Szyfrowanie i kompatybilność

  RX-8 odbiera w 100% sygnał cyfrowy, który jest w pełni szyfrowany i kompatybilny ze wszystkimi rozwiązaniami modulacji oraz nadajnikami Zaxcom.

 • Intuicyjny interfejs użytkownika

  Cztery wyświetlacze OLED prezentują menu dla każdej pary odbiorników, a przyciski dotykowe sprawiają, że wybór odbiornika i przemieszczanie się po menu jest niezwykle łatwe. Wbudowany skaner częstotliwości oraz oprogramowanie Auto-Pick eliminuje zgadywanie częstotliwości transmisji. Jednocześnie znacznie ułatwia ono koordynację i wybór najlepszych częstotliwości za naciśnięciem jednego przycisku.

 • Zasilanie

  RX-8 jest zasilany napięciem 12 V za pośrednictwem standardowego złącza Hirose.

  Gdy do dyspozycji mamy moduł Dante, wówczas RX-8 może być zasilany za pośrednictwem wejścia 12 V lub zdalnie przy wykorzystaniu rozwiązania Power over Ethernet (PoE). Dostępne jest też wyjście zasilania 12 V, które w przypadku zasilania PoE pozwala na dostarczenie prądu o natężeniu maksymalnie 1 ampera do zewnętrznych odbiorników i nadajników.

  Wejście zasilania 12 V Hirose pełni funkcję zapasową dla zasilania PoE, a zastosowane rozwiązanie pozwala na natychmiastowe i płynne przełączenie źródła zasilania w przypadku wystąpienia problemów z zasilaniem PoE.

 • Funkcje zaawansowane

  Wbudowany w RX-8 skaner częstotliwości oraz zaimplementowane oprogramowanie Auto-Pick pozwalają na skanowanie spektrum RF i wybór najlepszych częstotliwości dla odbiornika. Gdy korzystamy z ZaxNet™ i w przypadku współpracy z IFB300 lub TRXCL4, interfejs RX-8 może dokonać ponownej synchronizacji z nowymi częstotliwościami za jednym dotknięciem przycisku. To combo pozwala też na szybką i łatwą regulację ustawień wzmocnienia w nadajniku.

  Przełomowy interfejs RX-8 wyposażony w Dante otwiera nowe możliwości zdalnego sterowania pracą odbiornika bezprzewodowego, o których można było w przeszłości jedynie pomarzyć.

Dane techniczne produktu
DB25 MRX I/O
Wyjście audio analogowe 8 kanałów zbalansowane 0dB @ -20 dBFS
Wyjście audio cyfrowe 8 kanałów (częstotliwość próbkowania 32 kHz)
Złącze audio DB25 (zlutowane w standardzie Tascam)
ZASILANIE
Zasilanie 9-18 VDC
Złącze zasilania Hirose HR10A-7P-4P
Pobór mocy 800 mA
950 mA (z Dante)
INTERFEJS ODBIORNIKA
Sloty odbiorników 2 kompatybilne z MRX
Złącza wejściowe RF 2x SMA
Złącza wyjściowe RF 2x SMA
Impedancja RF 50 Ohm
Czułość RF -110 dB
Poziom RX Decode 6 dB sygnał/szum w modulacji XR
Szerokość pasma filtra RF 35 MHz
Zakres przestrajania 512-698 MHz
Typ transmisji w trybie pojedynczym True Diversity
Typ transmisji w trybie podwójnym Antenna Diversity
Zasilanie anteny niedostępne
DANTE
Wyjście zbalansowane analogowe 4 kanały do DB25 od Dante
AES 8 kanałów od DB25 do Dante
8 kanałów od MRX do Dante
Wyjście direct timecode zlutowane do wyjścia 4 i BNC
Złącze Dante RJ45
Power over Ethernet 30 W
Power conversion from Dante 12 VDC @ 1 A max
CECHY FIZYCZNE
Włącznik zasilania Dante PoE z priorytetem i automatycznym włączeniem
Wyświetlacz 4x OLED
RS422 1x USB
Wymiary (szer. x głęb. x wys.) 216 x 203 x 25 mm
Waga 1,2 kg (z 2x MRX)
Złącze USB Tylko do celów fabrycznych
Akcesoria