Zaxcom RX-4

Interfejs stand-alone do modułów MRX214 oraz MRX414

Opis produktu

MRX414 stworzył nową kategorię będąc pierwszym odbiornikiem, który ma możliwość odbierania sygnału z czterech oddzielnych nadajników. RX-4 w połączeniu z MRX414 może być użyty jako samodzielny przenośny odbiornik poza jednostką hosta. To combo może stanowić znakomity początek do rozpoczęcia swojej przygody z ekosystemem cyfrowych bezprzewodowych systemów rejestracji marki Zaxcom.

RX-4 jest niedrogim i mającym bardzo szerokie zastosowanie urządzeniem, które w istotny sposób rozszerza wszechstronność systemu MRX. Obok jego głównego przeznaczenia i współpracy z urządzeniami Nova czy RX-12 itd., RX-4 można wykorzystywać jako samodzielny odbiornik, a to pozwala na rozszerzanie naszego całego systemu wraz z pojawianiem się nowych potrzeb.

 • Technologie

 • Projekt

  Inteligentny projekt RX-4 ma wyraz w dwóch wyświetlaczach OLED, które pozwalają na łatwe wizualne monitorowanie danych z maksymalnie czterech oddzielnych nadajników. Dostępne są cztery trójkolorowe LED-y, które wskazują stan dekodowania sygnału w każdym z czterech kanałów odbiornika, a także przyciski służące do prostej nawigacji po menu.

 • Połączenia

  Złącza audio oraz zasilania są umieszczone bezpośrednio za panelem sterowania RX-4, tak więc przewody mogą być wygodnie podłączone bez konieczności rozmontowania torby realizatorskiej. Dźwięk przekazywany jest na zewnątrz dwoma złączami TA5, zarówno cyfrowy za pośrednictwem dwóch połączeń AES 3 lub też w postaci analogowej w formie symetrycznego sygnału o poziomie liniowym. Zasilanie jest dostarczane przy użyciu 4-pinowego złącza Hirose.

  Funkcje styków są takie same jak w całej linii odbiorników Zaxcom, co znacznie ułatwia integrację systemu.

 • Liczba kanałów

  Gdy RX-4 jest używany z MRX414 może on odbierać 4 kanały dźwięku z maksymalnie czterech nadajników. W przypadku współpracy z MRX214 może on odbierać maksymalnie cztery kanały dźwięku z dwóch nadajników.

 • Wydajność RF

  RX-4 posiada opracowany od postaw nowy przestrajalny dwuścieżkowy filtr front-end, z okienkiem strojenia wynoszącym 44 MHz. Dostępny jest też wbudowany pasywny filtr, który sprawia, że przeciążenie RX-4 jest praktycznie niemożliwe. Dzięki temu zwiększono zasięg transmisji, nie ma zakłóceń intermodulacyjnych, a także w radykalny sposób ograniczono zakłócenia ze strony takich urządzeń jak walkie-takie oraz telefony mobilne.

 • Częstotliwości oraz skanowanie RF

  RX-4 może skanować cały zakres częstotliwości i potrafi natychmiast przestroić na nowe czyste częstotliwości wszystkie cztery odbiorniki w celu uniknięcia zakłóceń, które zostały wykryte w trakcie pracy. Odbiorniki mogą działać w całym zakresie częstotliwości dostępnym w RX-4, ale rzeczywista transmisja jest dokonywana w oknie o szerokości 44 MHz, które jest określane przez przestrajalny filtr front-end.

 • Zakresy częstotliwości

  Model RX-4 jest dostępny w dwóch zakresach częstotliwości:

  • RX-4L – pokrywa bloki 20 - 23 (512 - 614 MHz)
  • RX-4H – pokrywa bloki 23 - 26 (596 - 698 MHz)
 • Zasilanie

  RX-4 nie zużywa dodatkowej energii, ponieważ jest on zasilany z modułu i nie wytwarza też dodatkowego ciepła. Moduł MRX414 pobiera tylko 350 mA, gdy wszystkie cztery kanały są aktywne.

Akcesoria