Zaxcom BlueFin 2

Antena logarytmiczna

Opis produktu

BlueFin 2 jest anteną logarytmiczną periodyczną o kształcie płetwy rekina, która zapewnia dodatkowy zysk wynoszący 7 dB w działaniu kierunkowym. Ten model oferuje doskonały poziom tłumienia zewnętrznych sygnałów zakłócających, znajdujących się poza kierunkiem ustawienia anteny.

 Nadawanie lub odbiór

Antena Blue Fin 2 jest zaprojektowana do obierania oraz transmisji sygnału. Oferuje ona niezwykle niski, niemalże idealny współczynnik SWR (współczynnik fali stojącej) zapewniający transmisję z niemalże 100% promieniowaniem energii fali. Podczas współpracy z dowolnym systemem mikrofonowym lub systemem IFB, zasięg jest bez mała podwojony w kierunku ustawienia anteny, w porównaniu do anten dipolowych lub biczowych.

Działając jako antena odbiorcza, Blue Fin 2 w znacznym stopniu poprawia działanie odbiornika przez eliminowanie przeciążenia powodowanego przez telefony komórkowe, walkie-talkie oraz inne źródła sygnału radiowego.

Współpracując z nadajnikiem, antena z filtrowaniem zapewnia w bardzo szerokim zakresie widma bardzo niski poziom szumów, które znajdują się poniżej progów ich wykrycia przez odbiorniki mające swoje anteny w dużej bliskości anten nadajnika.

Z filtrowaniem lub bez

BlueFin 2 może być zamówiony w dwóch wariantach – jako standardowy model BlueFin 2.5, który obejmuje pasmo 470-620 MHz lub model BlueFin 2.5F, który jest anteną z filtrowaniem ze specjalnie zestrojonym filtrem pasmowo-przepustowym 44 MHz.

BlueFin 2.5F radykalnie eliminuje sygnały zakłócające, które znajdują się poza pasmem roboczym filtra anteny. Ten model jest indywidualnie zamawiany ze wskazaniem częstotliwości środkowej pracy filtra – w zakresie od 492 do 598 MHz.

Wybór BlueFin 2:

BlueFin 2 może być zamówiony w jednej z dwóch konfiguracji:

  • BlueFin 2.5 - obejmuje widmo 470–620 MHz
  • BlueFin 2.5F – indywidualnie zestrojone okno 44 MHz z częstotliwością środkową w zakresie od 492 do 598 MHz.

Uwaga dotycząca wzmocnienia sygnału anteny

Ta antena nie jest oferowana z wbudowanym wzmacniaczem i Zaxcom nie zaleca używania go, ponieważ szumy tła są wyższe niż straty powodowane przez przewód, które wzmacniacz próbuje zrekompensować. W przypadku rozwiązania Zaxcom Digital Wireless, wzmacniacz antenowy w praktyce obniża wydajność, ponieważ nigdy nie jest tak dobry, jak wbudowany filtr front end w odbiorniku. W celu zapewnienia najlepszego zasięgu, zamiast anteny ze wzmacniaczem zalecamy użycie anteny kierunkowej, takiej jak BlueFin 2, z przewodem o niskich stratach sygnału.