RTS FMI-8

Multiplekser z ośmioma czterożyłowymi portami interkomowymi kompatybilnymi z RTS
Opis produktu

FMI-8 jest multiplekserem wyposażonym w osiem portów interkomowych linii four-wire, które są kompatybilne z urządzeniami RTS, z panelem sterowania i portami Ethernet dla OMNEO oraz ze złączami DB9 z przesyłaniem danych szeregowych w celu umożliwienia komunikacji między matrycami interkomowymi a urządzeniami pomocniczymi.

Uproszczone okablowanie i zaawansowany transport sygnału

Zamiast okablowania każdego analogowego panelu użytkownika ze skojarzoną matrycą, panele użytkownika są podłączone do sieci światłowodowej, dzięki czemu mogą być routingowane do matrycy z wykorzystaniem oprogramowania. Ale uproszczone jest nie tylko okablowanie samych analogowych paneli użytkowników. Połączenia światłowodowe umożliwiają użytkownikom również tworzenie sieci o różnych topologiach, jak np. pierścienia, gwiazdy czy łańcucha (daisy chain). Strumienie danych są transmitowane w sposób niezmieniony i bez kompresji, ze stałą latencją wynoszącą zaledwie 41,6 µs, co jest najmniejszą wartością na rynku. Różne sygnały – takie jak analogowe audio, MADI oraz Dante, mogą być miksowane i kierowane w różne miejsca. W porównaniu do tradycyjnych „miedzianych” sieci przewodowych, architektura sieci światłowodowej oferuje znacznie większą szerokość pasma, bezstratną transmisję sygnałów na większe odległości i brak podatności przesyłanych sygnałów na różnego typu pola elektromagnetyczne.

Redundancja

Po wzajemnym połączeniu multiplekserów podwójnym pierścieniem światłowodowym, utworzona sieć jest odporna na awarię wynikającą z uszkodzenia jednej linii optycznej. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć niesprawności systemu na skutek przerwy w przesyłaniu sygnału między matrycą a panelami użytkowników. Multipleksery posiadają również wbudowane dwa zasilacze sieciowe, co pozwala na stałe podłączenie do UPS (Unineterruptible Power Supply).

Skalowalność oraz kompatybilność

Cała konfiguracja systemu jest skalowalna i wstecznie kompatybilna. Może być ona rozbudowana w dowolnym momencie o najnowsze lub starsze interfejsy. Tylko sieciowe podejście do dystrybucji mediów pozwala na zaprojektowanie, skonfigurowanie i jeśli zajdzie taka potrzeba, również przeprojektowanie systemu interkomowego przy niewielkim nakładzie pracy oraz nieznacznych dodatkowych kosztach.

Synchronizacja

Cyfrowe audio wymaga synchronizacji. Najbardziej profesjonalnym sposobem przesyłu cyfrowych danych jest ich transport za pośrednictwem zsynchronizowanej sieci. Dane oraz sygnał zegara są przesyłane razem w zsynchronizowany sposób i wszystkie urządzenia podłączone do sieci pracują z tym samym sygnałem zegara. Nowe multipleksery posiadają wbudowany generator zegara słów o wysokiej stabilności pracy. W przypadku awarii głównego zegara słów, multiplekser FMI-8 uruchamia automatyczny algorytm przełączania, umożliwiając każdemu urządzeniu obecnemu w systemie działanie jako główny zegar słów.

Modele multiplekserów RTS charakteryzują się niskim poborem prądu i cichym działaniem. Mogą być one użyte nawet w studiach nagraniowych, wozach transmisyjnych i reporterskich, czy też w produkcjach teatralnych, gdzie występują bardzo wysokie wymagania dotyczące akustyki pomieszczeń i poziomów szumów. Nowe urządzenia będą dostępne w sprzedaży na całym świecie pod koniec 2016 roku.

 

Dane techniczne produktu
Wysokość w racku 19" 1 RU
CECHY FIZYCZNE
Waga 2,7 kg