Mipro MR 58 SS

Numer katalogowy: MIPRO MR 58 SS
Zestaw bezprzewodowy do saksofonu sopranowego
Opis produktu

Zestaw z odbiornikiem i nadajnikiem do saksofonu sopranowego

Innowacyjna konstrukcja

Odbiornik bezprzewodowy MR-58 pracuje w paśmie ISM i został zaprojektowany do współpracy z instrumentami muzycznymi. Na ścianie górnej znajduje się graficzny wyświetlacz LCD, na którym pokazywane są różne parametry pracy. Po sparowaniu z nadajnikiem MIPRO działającym również w paśmie ISM, MR-58 odbiera sygnał audio, który jest przekazywany za pośrednictwem nadajnika z mikrofonu instrumentalnego lub bezpośrednio z instrumentu akustycznego lub elektrycznego z wykorzystaniem zainstalowanego w nim przetwornika. Odebrany dźwięk może być modyfikowany zgodnie z preferencjami muzyka z użyciem wbudowanych efektów brzmieniowych przez wybór różnych dostępnych presetów. Korzystając z przełącznika nożnego możemy przekazać sygnał do jednego lub kilku wzmacniaczy.

Odbiornik MR-58 integruje cyfrową technologię transmisji bezprzewodowej z wymaganiami stawianymi przez muzyków. Dzięki wytrzymałej metalowej obudowie, wbudowanej antenie i ergonomicznie umieszczonemu przełącznikowi, który pozwala na szybkie i łatwe skonfigurowanie pracy przez muzyków, jest on idealnym wyborem do różnego typu zastosowań podczas występów na żywo oraz pracy w studiu.

Odbiornik MR-58 oferuje 32 parametry programowalne przez użytkownika, które to umożliwiają ustawienie kanału oraz identyfikatora transmisji oraz takich parametrów jak: Cable Tone, Acoustic Response, Anti-Feedback, Gain, Output, Phase oraz Color. Dostęp do każdego z ustawień jest realizowany za pośrednictwem naciśnięcia na przełącznik nożny.

MR-58 ma zakres dynamiki przekraczający 120 dB, całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD) poniżej 0,1%, szerokie pasmo przenoszenia od 18 Hz do 23 kHz oraz wyjątkowo niski poziom szumów. Wykorzystuje on zaawansowany procesor DSP oraz specjalnie opracowane algorytmy cyfrowego przetwarzania sygnału w celu zapewnienia naturalnej reprodukcji dźwięku.

Dwa złącza wyjściowe typu jack 6,3 mm oraz jedno typu XLR pozwalają na połączenie odbiornika z wieloma efektami. Każde wyjście może być indywidualnie wyciszone (mute). Odbiornik posiada też wyjście Tuner-Out, które umożliwia jego podłączenie do elektronicznego stroika i wygodne strojenie instrumentu.

Najbardziej zaawansowany wbudowany cyfrowy interfejs sterowania

 • Przyjazny dla użytkownika cyfrowy interfejs sterowania
 • 32 programy użytkownika: (1) Anti-Feedback (2) Acoustic Response (3) Cable Tone (4) Gain (5) Phase (6) Channel and ID (7) Output (8) Color (9) Rename
 • Zmiana jednym przełącznikiem między instrumentami elektrycznymi a akustycznymi.
 • Dwa niesymetryczne wyjścia jack 6,3 mm, jedno symetryczne wyjście XLR oraz jedno wyjście na tuner
 • Programowalne presety umożliwiają szybki i łatwy wybór między różnymi ustawieniami multiefektów oraz różnymi wzmacniaczami.

Odbiornik MR-58 w formie pedału posiada zwartą, kompaktową obudowę z panelem sterowania, podobnie jak w przypadku modelu MR-24, a odróżnia go od niego fioletowy kolor. Jest on wyposażony w układ odbioru sygnału działający w zakresie ISM 5 GHz, dzięki czemu uniknięto zakłóceń ze strony urządzeń Bluetooth, smartfonów, Wi-Fi oraz innych urządzeń bezprzewodowych działających w paśmie 2,4 GHz. Obok znakomitych właściwości przeciwzakłóceniowych oraz zapewnienia bardziej kompatybilnych kanałów, ten odbiornik również cechuje się doskonałą jakością dźwięku. Odbiornik pracuje w szerokim zakresie, wyróżnia się niezawodnym działaniem, dostępnością bardziej kompatybilnych kanałów, co zapewnia naturalną reprodukcję dźwięku.

 • Regulacja Cable Tone w zakresie 0-30 metrów zapewnia doskonałą jakość brzmieniową.
 • Szeroka charakterystyka częstotliwościowa dźwięku 18 Hz ~ 23 kHz. Wyeliminowanie wad systemu analogowego lub przewodu.
 • Programowalne ustawienia wzmocnienia zapewniające ten sam poziom sygnału wyjściowego między różnymi instrumentami elektronicznymi.
 • Specjalnie opracowane charakterystyki Anti-Feedback oraz Acoustic Response pozwalające na odpowiednie zmodyfikowanie sygnału w celu zapewnienia dźwięku o najwyższej jakości.
 • Presety Anti-Feedback oraz Acoustic Response pozwalają na łatwy wybór właściwy dla różnych instrumentów.
 • Programowalne presety rozwiązują konieczność wykonywania złożonych operacji wynikających z różnych częstotliwości rezonansowych, obecności pętli sprzężenia zwrotnego oraz warunków głośności.
 • Kompatybilność z mikrofonami MIPRO przeznaczonymi dla gitary, saksofonu, instrumentów dętych, skrzypiec, altówki oraz wiolonczeli, z możliwością szybkiej i łatwej zmiany instrumentów podczas gry na scenie.
 • Solidna metalowa konstrukcja z unikatowym kolorem, dużym graficznym wyświetlaczem LCD oraz łatwym w użyciu przyciskiem nożnym.
 • Wbudowana antena o wysokiej czułości i specjalnej konstrukcji zapobiegającej jej przypadkowemu złamaniu.
 • Wyjście Tuner-Out może być zasilany napięciem 9~12 V DC i posiada funkcję automatycznego dopasowania biegunowości źródła zasilania (+ lub – na główce wtyku), co jest bardzo wygodne w przypadku zasilania kilku efektów z jednego zasilacza.
 • Symetryczne złącze wyjściowe z przełącznikiem odcięcia masy umożliwia bezpośrednie podłączenie do systemu nagłośnieniowego PA z dodatkową eliminacją zakłóceń.
 • Gniazdo karty micro SD pozwala na programowanie urządzenia przez użytkownika oraz wygodną aktualizację firmware’u.
 • Konstrukcja obwodów elektronicznych i właściwości są zgodne z urządzeniami MIPRO z serii ACT-5800.