KARA II

Modułowe źródło liniowe dalekiego zasięgu

Opis produktu
 • Uznany w świecie system Kara z dodanym falowodem Panflex o zmiennej kierunkowości
 • 4 zintegrowane funkcje kierunkowości w poziomie (70°, 110°, 90° L, 90° R)
 • +2 dB SPL przy 70°
 • Kompaktowa i lekka konstrukcja
 • Najlepszy w swojej klasie poziom SPL w stosunku do masy i wielkości modułu
 • Sprawdzony w czasie, wydajny system riggingu
 • KARA II to modułowy system liniowy, który może być instalowany samodzielnie lub z towarzyszącym mu subwooferem SB18. Dołącza do znanej i cenionej rodziny profesjonalnych źródeł liniowych dalekiego zasięgu – serii K.

  KARA II jest źródłem liniowym dalekiego zasięgu o zmiennej krzywiźnie, z wiodącym w swojej klasie maksymalnym poziomem SPL w przeliczeniu na wagę i rozmiar. To idealne rozwiązanie do zastosowań wymagających przejrzystości i zasięgu, takich jak wielkoformatowe koncerty, widowiska czy duże imprezy.

  KARA II bazuje na znanym wzornictwie, lecz dodaje elastyczności dzięki systemowi Panflex – falowodom o zmiennej dyspersji. Pojedyncza obudowa oferuje cztery schematy kierunkowości: 70° symetrycznie, 110° symetrycznie lub 90° asymetrycznie dla każdej ze stron. Dzięki ściślejszej kontroli kierunkowości, ustawienie 70° daje dodatkowe 2 dB w porównaniu z ustawieniem 110°, zwiększając zasięg. Dzięki regulacji kąta nachylenia Panflex i kątów międzyelementowych w zakresie od 0° do 10° zasięg KARA II może być precyzyjnie dopasowany do każdej geometrii widowni.

  System modułowy KARA II może być stosowany jako główny system nagłośnienia lub jako uzupełnienie dużych systemów dźwiękowych w liniach opóźniających i fill. W połączeniu z subwooferem SB18 system KARA II jest w stanie nagłośnić każdy materiał wymagający pełnego pasma, konturu i mocy.

  Kara od zawsze była bestsellerem i nie dzieje się tak bez powodu. Jej lekka, mała forma i wysoki SPL sprawiają, że jest idealnym narzędziem na imprezy lub instalacji. Kiedy wprowadziliśmy system Panflex, nasi klienci powiedzieli nam, że to jedyna rzecz, której brakowało w Karze. Posłuchaliśmy ich, a nowa KARA II wprowadza naszą linię średniego formatu w nową erę. Teraz oferujemy jeszcze lepszą kierunkowość i większą stabilność pasma – Florent Bernard, Executive Director of Application Design, L-Acoustics. 

  Budowa

  Obudowa Kara II jest wykonana z najwyższej jakości sklejki brzozowej w celu zapewnienia maksymalnej integralności akustycznej i mechanicznej. Kompaktowa obudowa jest wyposażona w elementy ochronne w celu zabezpieczenia paneli obudowy podczas transportu oraz obsługi. Ergonomiczne uchwyty z boku i tyłu obudowy ułatwiają jej przenoszenie oraz montaż.

  • Kara II posiada skuteczny i przetestowany w praktyce zintegrowany system podwieszania, który zapewnia wizualną ocenę bezpieczeństwa. Zestaw akcesoriów do podwieszania został zaprojektowany tak, aby spełniał wszelkie potrzeby podczas wdrożenia jako systemu głównego lub typu fill.
  • System Kara II cechuje się dużą odpornością na czynniki pogodowe i ma ocenę IP55 pozwalającą na użycie go w otwartej przestrzeni.
  • Zintegrowane rozwiązanie podwieszania z wizualną oceną bezpieczeństwa; ergonomiczne uchwyty, elementy zabezpieczające obudowę i podwieszanie.
  Dane techniczne produktu
  Dyspersja w poziomie 70° / 110° symetrycznie
  90° asymetrycznie
  Elementy montażowe 2× uchwyt boczky
  2× uchwyt tylny
  4-punktowy dedykowany system montażu
  Grill neutralna akustycznie tkanina 3D
  stalowy
  Impedancja (HF) 8 Ω
  Impedancja (LF) 8 Ω
  Kąty między zestawami

  10°
  7,5°
  Klasa ochrony IP55
  Konfiguracja dwudrożna
  WST
  Maksymalne ciśnienie akustyczne (SPL) 142 dB
  Obudowa sklejka brzozy bałtyckiej
  Pasmo przenoszenia (-10dB) 55-20000 Hz
  Przetwornik HF 3"
  Przetwornik LF 2x 8"
  Waga 26 kg
  Wykończenie ciemne szaro-brązowe Pantone 426C
  Wymiary (szer. x wys. x głęb.) 733 × 162-252 × 500 mm
  Zasilanie LA12X
  LA4X
  LA8
  Złącza IN: 1x NL4
  LINK: 1x NL4