L-Acoustics KARA II

Modułowe źródło liniowe dalekiego zasięgu

 • L-Acoustics KARA II
 • KARA II L-Acoustics
 • modułowy system liniowy KARA II L-Acoustics
 • System modułowy KARA II L-Acoustics
 • l acoustics kara 2
 • l acoustics kara 2
 • l acoustics kara 2
 • l acoustics system kara 2
 • l'acoustic KARA II modułowy system liniowy
Opis produktu
 • Uznany w świecie system Kara z dodanym falowodem Panflex o zmiennej kierunkowości
 • 4 zintegrowane funkcje kierunkowości w poziomie (70°, 110°, 90° L, 90° R)
 • +2 dB SPL przy 70°
 • Kompaktowa i lekka konstrukcja
 • Najlepszy w swojej klasie poziom SPL w stosunku do masy i wielkości modułu
 • Sprawdzony w czasie, wydajny system riggingu

Modułowy system KARA II jest jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań nagłośnieniowych marki L-Acoustics. Charakteryzuje się kompaktową konstrukcją, jednym z najwyższych wskaźników SPL w swojej klasie, niezawodnością oraz łatwością i bezpieczeństwem montażu, co przekłada się na szybki zwrot z inwestycji. W modelu oznaczonym cyfrą II zastosowano nowatorskie usprawnienia, takie jak falowód o zmiennej dyspersji – Panflex. Dzięki temu rozwiązaniu KARA II jest niezwykle elastyczna i może być wykorzystana w praktycznie każdym wydarzeniu wielkiego formatu, czy to w pomieszczeniu, czy na wolnym powietrzu, co gwarantuje poziom zabezpieczenia IP55.

„KARA od zawsze była bestsellerem i nie dzieje się tak bez powodu. Jej lekka, mała forma i wysoki SPL sprawiają, że jest idealnym narzędziem na imprezy lub instalacji. Kiedy wprowadziliśmy system Panflex, nasi klienci powiedzieli nam, że to jedyna rzecz, której brakowało w poprzednim modelu. Posłuchaliśmy ich, a nowa KARA II oferuje jeszcze lepszą kierunkowość i większą stabilność pasma” – mówi Florent Bernard z firmy L-Acoustics. System modułowy KARA II może być stosowany jako główny system nagłośnienia lub jako uzupełnienie dużych systemów dźwiękowych w liniach opóźniających i fill. W połączeniu z subwooferem SB18 system KARA II jest w stanie nagłośnić każdy materiał wymagający pełnego pasma i konturu oraz wysokiej mocy.

Kara od zawsze była bestsellerem i nie dzieje się tak bez powodu. Jej lekka, mała forma i wysoki SPL sprawiają, że jest idealnym narzędziem na imprezy lub instalacji. Kiedy wprowadziliśmy system Panflex, nasi klienci powiedzieli nam, że to jedyna rzecz, której brakowało w Karze. Posłuchaliśmy ich, a nowa KARA II wprowadza naszą linię średniego formatu w nową erę. Teraz oferujemy jeszcze lepszą kierunkowość i większą stabilność pasma – Florent Bernard, Executive Director of Application Design, L-Acoustics. 

Technologia

KARA II jest źródłem liniowym dalekiego zasięgu o zmiennej krzywiźnie, z wiodącym w swojej klasie maksymalnym poziomem SPL w przeliczeniu na wagę i rozmiar. To idealne rozwiązanie do zastosowań wymagających przejrzystości i zasięgu, takich jak wielkoformatowe koncerty, widowiska czy duże imprezy.

KARA II bazuje na znanym wzornictwie, lecz dodaje elastyczności dzięki systemowi Panflex – falowodom o zmiennej dyspersji. Pojedyncza obudowa oferuje cztery schematy kierunkowości: 70° symetrycznie, 110° symetrycznie lub 90° asymetrycznie dla każdej ze stron. Dzięki ściślejszej kontroli kierunkowości, ustawienie 70° daje dodatkowe 2 dB w porównaniu z ustawieniem 110°, zwiększając zasięg. Dzięki regulacji kąta nachylenia Panflex i kątów międzyelementowych w zakresie od 0° do 10° zasięg KARA II może być precyzyjnie dopasowany do każdej geometrii widowni.

Budowa

Obudowa Kara II jest wykonana z najwyższej jakości sklejki brzozowej w celu zapewnienia maksymalnej integralności akustycznej i mechanicznej. Kompaktowa obudowa jest wyposażona w elementy ochronne w celu zabezpieczenia paneli obudowy podczas transportu oraz obsługi. Ergonomiczne uchwyty z boku i tyłu obudowy ułatwiają jej przenoszenie oraz montaż.

 • Kara II posiada skuteczny i przetestowany w praktyce zintegrowany system podwieszania, który zapewnia wizualną ocenę bezpieczeństwa. Zestaw akcesoriów do podwieszania został zaprojektowany tak, aby spełniał wszelkie potrzeby podczas wdrożenia jako systemu głównego lub typu fill.
 • System Kara II cechuje się dużą odpornością na czynniki pogodowe i ma ocenę IP55 pozwalającą na użycie go w otwartej przestrzeni.
 • Zintegrowane rozwiązanie podwieszania z wizualną oceną bezpieczeństwa; ergonomiczne uchwyty, elementy zabezpieczające obudowę i podwieszanie.
Dane techniczne produktu
CECHY AUDIO
Maksymalne ciśnienie akustyczne (SPL) 142 dB
Pasmo przenoszenia (-10dB) 55-20000 Hz
Dyspersja w poziomie 70° / 110° symetrycznie
90° asymetrycznie
Impedancja (LF) 8 Ω
Impedancja (HF) 8 Ω
CECHY TECHNOLOGICZNE
Klasa ochrony IP55
Konfiguracja dwudrożna
WST
Przetwornik LF 2x 8"
Przetwornik HF 3"
Zasilanie LA12X
LA4X
LA8
WEJŚCIA/WYJŚCIA
Złącza IN: 1x NL4
LINK: 1x NL4
CECHY FIZYCZNE
Elementy montażowe 2× uchwyt boczky
2× uchwyt tylny
4-punktowy dedykowany system montażu
Obudowa sklejka z brzozy bałtyckiej
Kąty między zestawami

10°
7,5°
Grill neutralna akustycznie tkanina 3D
stalowy
Wykończenie ciemne szaro-brązowe Pantone 426C
Waga 26 kg
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) 733 × 162-252 × 500 mm