L-Acoustics K3

Wielkoformatowe źródło liniowe

Opis produktu
  • Sygnatura brzmieniowa modeli K1/K2 w kompaktowym opakowaniu
  • Wiodące w branży wartości SPL i pasma przenoszenia
  • Przetworniki 12” w obudowie takiej jak dla przetworników 10”
  • Efektywne wykorzystanie mocy: 1 LA12X zasila 6 zestawów K3
  • 4 wbudowane charakterystyki kierunkowości: 70° + 110° + 90° L/R
  • System riggingu przetestowany w modelu K2
  • Solidna i lekka konstrukcja

Kompaktowe źródło liniowe K3, będące dopełnieniem serii K, jest elastycznym zestawem głośnikowym, zapewniającym pokrycie dźwiękiem podczas wydarzeń średniej wielkości dla publiczności od 1000 do 10000 osób. Zaprojektowany jako prawdziwe, pełnopasmowe źródło, K3 ma wbudowane przetworniki 12”, choć w obudowach jego formatu stosuje się zazwyczaj przetworniki 10”. Dzięki mniejszym potrzebom w zakresie subwooferów i wzmacniaczy, K3 zapewnia szybką i łatwą, a przez to bardziej ekonomiczną pracę. 

Dwudrożna obudowa K3 zawiera wszystkie znaki szczególne serii K, które sprawiły, że jest stawiana jako referencja w technologii systemów liniowych, w tym: zoptymalizowane elementy mechaniczne zapewniające zredukowaną wagę, laminarne otwory dla mocnego i wyrównanego dołu, przetestowany w czasie i wygodny system riggingu. Wyposażona jest także w L-Acoustics Panflex – technologię oferującą cztery różne charakterystyki kierunkowości w poziomie: 70° lub 110° symetrycznie, lub 90° asymetrycznie z każdej strony. Dzięki systemowi Panflex oraz możliwości kątowania między elementami w zakresie od 0° do 10°, grono liniowe złożone z K3 może być dokładnie dostosowane do każdej geometrii publiczności.

Precyzyjnie opracowana obudowa K3 sprawia, że system dobrze wpasowuje się w miejsca o ograniczonej przestrzeni. Zaś w przypadku bardzo dużych wydarzeń, takich jak trasy koncertowe i festiwale, K3 doskonale uzupełnia większe obudowy K1 i K2. Wersja instalacyjna K3i zapewnia równie proste wieszanie, a jednocześnie wymaganą dyskrecję podczas eventów zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.

Nasz zespół stworzył system oparty na dwóch przetwornikach 12” w formacie, i na poziomie cenowym, znanym z systemów wyposażonych w przetworniki 10”. K3 to pełnopasmowy, spójny dźwięk zagrany daleko, a przy tym kompaktowy i łatwo dostępny system, zaprojektowany z myślą o mniejszych i średnich eventach, które są głównym źródłem utrzymania większości firm z branży. To bezkompromisowe narzędzie, doskonale dostosowane do obecnych realiów rynku, które w zestawieniu z K1 i K2 zapewni spójne i skalowalne brzmienie także na eventach wielkoformatowych.

– Florent Bernard, Executive Director of Application Design w firmie L-Acoustics

Dane techniczne produktu
CECHY AUDIO
Maksymalne ciśnienie akustyczne (SPL) 143 dB
Pasmo przenoszenia (-10dB) 42-20000 Hz
Dyspersja w poziomie 110° symetrycznie
70° symetrycznie
90° asymetrycznie (L)
90° asymetrycznie (P)
Impedancja (LF) 8 Ω
Impedancja (HF) 8 Ω
CECHY TECHNOLOGICZNE
Klasa ochrony IP55
Przetwornik LF 2x 12"
Przetwornik HF 1x 4"
WEJŚCIA/WYJŚCIA
Złącza 4x Speakon NL4
Wejścia analogowe 2× Speakon 4p
CECHY FIZYCZNE
Elementy montażowe 4-punktowy dedykowany system montażu
Obudowa sklejka z brzozy bałtyckiej
Grill neutralna akustycznie tkanina 3D
stalowy, lakierowany proszkowo
Wykończenie ciemne szaro-brązowe Pantone 426C
Waga 43 kg
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) 950x355x402 mm
Do pobrania