Electro-Voice EVOLVE 50M

Numer katalogowy: F.01U.394.249

Przenośny system kolumnowy z wbudowanym mikserem i wyjątkowymi w swojej klasie możliwościami rozbudowy oraz sterowania

 • system kolumnowy Electro-Voice EVOLVE 50M czarny
 • Electro-Voice EVOLVE 50M
 • system kolumnowy Electro-Voice EVOLVE 50M
 • system kolumnowy Electro-Voice EVOLVE 50M czarny
 • system kolumnowy Electro-Voice EVOLVE 50M czarny
 • system kolumnowy Electro-Voice EVOLVE 50M czarny
 • Mikser Dynacord w systemie kolumnowym Electro-Voice EVOLVE 50M
 • system kolumnowy Electro-Voice EVOLVE 50M rozłożony
 • kolumna systemu EVOLVE 50M rozłożona
Opis produktu
 • EVOLVE 50M

  EVOLVE 50M to nowy model w serii kolumnowych systemów głośnikowych EVOLVE. Model EVOLVE 50M został wyposażony w najnowszą technologię dźwięku cyfrowego od Electro-Voice, sterowanie QuickSmart Mobile, wbudowany mikser, procesor DSP oraz efekty – a wszystko to połączone zostało w znanym, kompaktowym formacie EVOLVE 50. Nowy system EVOLVE 50M jest doskonałym wyborem dla zespołów i muzyków, DJ-ów, firm rentalowych czy klubów, a także wszelkiego typu zastosowań, w których wymagany jest prawdziwie profesjonalny dźwięk w kompaktowej obudowie.

 • Najlepsza w swojej klasie

  • Profesjonalna wydajność i wygoda konstrukcji kolumnowej. Materiały klasy premium oraz przetworniki Electro-Voice zapewniają najlepszą w swojej klasie jakość dźwięku, moc oraz niezawodność działania.
  • W pełni profesjonalny, gotowy system nagłośnieniowy. EVOLVE50M ma wbudowany ośmiokanałowy cyfrowy mikser z profesjonalnymi przedwzmacniaczami oraz efektami studyjnej jakości.
  • Sprytne możliwości rozbudowy nagłośnienia. Połącz dwa systemy EVOLVE 50M zwykłym przewodem Ethernet, uzyskując dwa razy więcej wejść mikrofonowo-liniowych.
  • 16 kanałów w Twoim smartfonie! Miksuj cały zespół wykorzystując dwa EVOLVE 50M połączone w sieć oraz aplikację na urządzenie mobilne QuickSmart Mobile.
 • Konstrukcja

  Pełnopasmowa kolumna głośnikowa została wyposażona w osiem lekkich 3,5-calowych przetworników neodymowych. Dzięki zastosowaniu specjalnie opracowanych falowodów otrzymano ultraszeroki kąt zasięgu dźwięku pełnopasmowego (120°). Uzyskany przez odpowiednie rozmieszczenie głośników pionowy 40° asymetryczny kąt pokrycia zapewnia skierowanie dźwięku zarówno do publiczności siedzącej przy scenie, jak i stojącej w dalszych rzędach. Obudowa kolumny głośnikowej jest wykonana z wytrzymałego materiału kompozytowego i posiada ergonomiczne aluminiowe uchwyty. Subwoofer z przetwornikiem 12" ma obudowę zrobioną ze sklejki o grubości 15 mm o konstrukcji wentylowanej z niezwykle wydajnym przepływem laminarnym, co zapewnia zarówno jej większą wytrzymałość mechaniczną, jak i znakomite właściwości akustyczne. Kolumna głośnikowa jest połączona z subwooferem za pośrednictwem symetrycznej tyczki z aluminium, która posiada zintegrowane okablowanie oraz magnetyczne zatrzaski. Przetworniki są zabezpieczone czarną, stalową siatką ochronną o grubości 1 mm. Zaawansowany konstrukcyjnie wzmacniacz o topologii klasy D dostarcza moc wyjściową osiągającą 1000 watów. System EVOLVE 50M jest dostępny w kolorze czarnym i białym, a w zestawie znajduje się pokrowiec na kolumnę i tyczkę.

 • Możliwości

  EVOLVE 50M jest wyposażony w najbardziej wszechstronny zestaw funkcji spośród wszystkich systemów kolumnowych, które są obecnie dostępne na rynku. Oznaczenie „M” odnosi się do zintegrowanego, w pełni funkcjonalnego i w pełni konfigurowalnego, ośmiokanałowego miksera cyfrowego. Został on opracowany we współpracy ze światowej sławy zespołem inżynierów specjalizujących się w rozwiązaniach elektronicznych audio z Dynacord, siostrzanej firmy Electro-Voice. Mikser posiada uniwersalny zestaw wejść, wyposażonych w profesjonalne przedwzmacniacze oraz funkcje miksowania:

  • 4× wejścia mikrofonowo-liniowe XLR/TRS combo
  • 1× stereofoniczne wejście liniowe XLR/TRS combo
  • 1× wejście RCA
  • 1× wejście 3,5 mm stereo
  • 1× wejście instrumentalne Hi-Z
 • Bluetooth

  Strumieniowanie dźwięku wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem Bluetooth® o małej latencji zapewnia wygodne odtwarzanie muzyki lub akompaniamentu, o wysokiej jakości brzmienia. Do dyspozycji mamy też niezależne wysyłki aux kanałów oraz wejścia przełącznika nożnego. Bogaty wybór efektów (30 presetów, w tym chorus, delay, flanger oraz pogłos, dostępnych za pośrednictwem dwóch kanałów FX) zapewnia muzykom niezliczone opcje do precyzyjnego kształtowania ich brzmienia. Wszystko to pozwala istotnie ograniczyć liczbę posiadanego sprzętu oraz czas jego przygotowania do występu, a następnie jego demontażu. Takie rozwiązanie to również mniejszy bałagan na scenie wynikający z braku potrzeby używania zewnętrznych urządzeń takich jak mikser i pedały efektów.

 • QuickSmart Link

  Nowe w ofercie Electro-Voice rozwiązanie QuickSmart Link umożliwia połączenie dwóch systemów EVOLVE 50M wówczas, gdy potrzebna jest większa liczba wejść. Po prostu łączymy dwa systemy zwykłym przewodem Ethernet. Obydwa systemy możemy sparować z jednym urządzeniem mobilnym za pośrednictwem aplikacji QuickSmart Mobile (dostępnej w Apple App Store oraz Google Play), uzyskując pełne sterowanie funkcjami miksowania dla obydwu systemów. W przypadku zastosowań, gdzie potrzebna jest mniejsza liczba wejść, ale cały czas wymagane jest zapewnienie miksera i wyjścia stereo, EVOLVE 50M może być uzupełniony o model EVOLVE 50, który jest podłączony do złącza XLR MIX OUT.

 • QuickSmart DSP

  Panel sterowania EVOLVE 50M zapewnia dostęp do wszechstronnego i wydajnego procesora Electro-Voice QuickSmart DSP, który umożliwia nawigowanie i regulację wszystkich funkcji związanych z dźwiękiem, efektami i miksowaniem, a także opcji routingu sygnałów oraz konfiguracji wejść. Dostępne też są cztery presety (Music, Live, Speech, Club), trójpasmowy korektor barwy (low, mid, high), siedmiopasmowy graficzny EQ (w trybie Mixer), pięć presetów programowalnych przez użytkownika (ustawienia Store oraz Recall), zasilanie Phantom, wizualne monitorowanie statusu limitera, sterowanie poziomem sygnału wejściowego ze wskazywaniem go na miernikach, a także sterowanie głośnością master dla optymalizacji struktury wzmocnienia.

Dane techniczne produktu
CECHY AUDIO
Moc RMS (Full-Range) 1000 W
Maksymalne ciśnienie akustyczne (SPL) 127 dB
Pasmo przenoszenia (-10dB) 37-20000 Hz
Pasmo przenoszenia (-3dB) 43-20000 Hz
Moc RMS (HF) 500 W
Kąt pokrycia w pionie 40°
Kąt pokrycia w poziomie 120°
Moc RMS (LF) 500 W
CECHY TECHNOLOGICZNE
Typ kolumny aktywna
dwudrożna
szerokopasmowa
Przetwornik LF 12"
Przetwornik HF 8x 3,5"
przetworniki neodymowe
Pobór mocy 1,5-0,6 A
100-240 V AC
50-60 Hz
WEJŚCIA/WYJŚCIA
Wyjścia cyfrowe 1x RJ45 (złącze QuickSmart Link)
Wejścia cyfrowe 1x wejście bezprzewodowe audio Bluetooth
Wyjścia analogowe 1x XLR AUX
1x XLR MIX
Wejścia analogowe 1× 1/4" – wejście na footswitch
1× 1/4" TRS (wejście Hi-Z)
1× wejście 3,5 mm stereo
1× wejście stereo RCA
2× XLR/TRS combo (stereofoniczne wejście liniowe)
4× XLR/TRS combo (wejścia mikrofonowo-liniowe)
CECHY FIZYCZNE
Konstrukcja dwuczęściowa
łączona dedykowaną sztycą metalową z przewodem zintegrowanym (w komplecie)
Możliwość rozbudowy TAK
Grill lakierowany proszkowo
stalowy
Kolor biały
czarny
Waga CALOŚĆ: 26,25 kg
Kolumna: 4,7 kg
Subwoofer: 20,3 kg
Sztyca: 1,25 kg
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) CAŁOŚĆ: 2045 x 345 x 471 mm
kolumna: 825 x 102 x 172 mm
subwoofer: 530 x 345 x 471 mm
sztyca: 929 x 48,5 x 55 mm
Akcesoria