Electro-Voice RE520-RC3

Pojemnościowa, superkardioidalna kapsuła mikrofonowa

Opis produktu

Bezprzewodowa główka mikrofonowa z kapsułą RE520

  • Dokręcana kapsuła mikrofonowa dla bezprzewodowych nadajników ręcznych Electro-Voice oraz innych marek
  • Najwyższej jakości przetwornik pojemnościowy zapewnia niezwykle szczegółowy, pełny i żywy dźwięk
  • Superkardioidalny wzór biegunowy pozwala uzyskać doskonałą izolację akustyczną i kontrolę nad sprzężeniami zwrotnymi
  • Wielostopniowy filtr pop minimalizuje słyszalność dźwięków oddechu oraz głosek wybuchowych
  • Przełączalny filtr górnoprzepustowy ogranicza niepożądaną zawartość w dolnym paśmie

RE520-RC3 jest najwyższej jakości i wysokiej sprawności pojemnościową wokalową kapsułą mikrofonową o charakterystyce superkardioidalnej. Jest ona dokręcana do ręcznych nadajników bezprzewodowych. Została ona zaprojektowana do uzyskania niezwykle szczegółowego dźwięku cechującego się wyjątkową klarownością i realizmem brzmienia, które to cechy są właściwe dla elementów pojemnościowych. W niezwykle elegancki sposób zapewnia on finezję liryczną wymaganą podczas ekspresyjnych występów wokalnych, przy jednoczesnym znakomitym ograniczaniu dźwięków spoza osi, które pochodzą od sąsiednich źródeł.

Ta kapsuła mikrofonowa jest elektrycznie i mechanicznie dopasowana do ręcznych nadajników bezprzewodowych Electro-Voice (oraz wielu innych firm), które posiadają styki w postaci trzech pierścieni i mają nagwintowane złącze o średnicy 1,25 cala ze skokiem gwintu wynoszącym 0,9 mm (28-thread pitch). Ruchomy kołnierz identyfikacyjny będzie obracać się swobodnie do momentu mocnego dokręcenia kapsuły do korpusu i wówczas zostanie on zablokowany w danej pozycji. Pozwala to ustawić właściwą pozycję logo marki na nadajniku.

Sygnatura brzmieniowa jest bogata, szczegółowa i niezwykle żywa, z ciepłym i czystym dołem, naturalnym i wyrazistym pasmem środkowym oraz otwartą, czystą i drobiazgową górą. Superkardioidalna charakterystyka kierunkowości zapewnia doskonałą izolację akustyczną. Maksymalną odporność na sprzężenia zwrotne uzyskuje się w przypadku, gdy monitor sceniczny jest umieszczony pod kątem 225 lub 125 stopni względem osi przetwornika. Ten wzór biegunowy pozwala również na uzyskanie bardziej czystego miksu sygnałów ze względu na silniejsze tłumienie dźwięków spoza osi. Wielostopniowy filtr pop składa się z dwóch warstw gęstej pianki rozdzielonych powietrzem, dzięki czemu tłumi on intensywne podmuchy powodowane przez silny oddech lub wiatr.

Filtr górnoprzepustowy posiada dwie pozycje (zobacz rysunek). W pozycji neutralnej (flat) otrzymujemy pełen zakres częstotliwości kapsuły. W pozycji włączonego filtra (high-pass) następuje tłumienie częstotliwości poniżej 150 Hz.

Wewnętrzny element antywstrząsowy izoluje przetwornik mikrofonowy od wibracji i chroni przed zakłóceniami wynikającymi z obsługi mikrofonu.

Akcesoria