Electro-Voice ND96-RC3

Dynamiczna, superkardioidalna kapsuła mikrofonowa

Opis produktu

Bezprzewodowa główka mikrofonowa z kapsułą ND96

  • Dokręcana kapsuła mikrofonowa dla bezprzewodowych nadajników ręcznych Electro-Voice oraz innych marek
  • Doskonała kontrola akustyki nawet na bardzo głośnych scenach: wyjątkowo wysoki poziom wzmocnienia dźwięku przed pojawieniem się sprzężeń zwrotnych
  • Kapsuła dynamiczna z dużą membraną zapewnia szeroką i bogatą w szczegóły charakterystykę częstotliwościową
  • Przełącznik podkreślenia pasma prezencji wokalu pozwalający na wybranie między alternatywnymi sygnaturami brzmieniowymi
  • Antywstrząsowy montaż kapsuły minimalizuje zakłócenia wynikające z obsługi mikrofonu

Electro-Voice ND96-RC3 to wytrzymała dynamiczna wokalowa kapsuła mikrofonowa o charakterystyce superkardioidalnej, która cechuje się wysoką sprawnością. Jest ona dokręcana do ręcznych nadajników bezprzewodowych. Ta kapsuła mikrofonowa jest elektrycznie i mechanicznie dopasowana do ręcznych nadajników bezprzewodowych Electro-Voice (oraz wielu innych firm), które posiadają styki w postaci trzech pierścieni i mają nagwintowane złącze o średnicy 1,25 cala ze skokiem gwintu wynoszącym 0,9 mm (28-thread pitch). Ruchomy kołnierz identyfikacyjny będzie obracać się swobodnie do momentu mocnego dokręcenia kapsuły do korpusu i wówczas zostanie on zablokowany w danej pozycji. Pozwala to ustawić właściwą pozycję logo marki na nadajniku.

Kapsuła ND96-RC3 została zaprojektowana w sposób pozwalający na doskonałą kontrolę akustyki na bardzo głośnych scenach i posiada specjalną budowę oraz właściwości akustyczne, które sprawiają, że możliwe jest uzyskanie bardzo wysokiego poziomu wzmocnienia sygnału mikrofonu przed pojawieniem się sprzężeń zwrotnych. Dzięki temu ten mikrofon potrafi być znacznie głośniejszy w miksie niż większość innych mikrofonów.

Dynamiczna kapsuła tej kapsuły mikrofonowej została zbudowana w oparciu o dużą membranę z Mylaru, która gwarantuje niezwykle bogatą i pełną szczegółów charakterystykę częstotliwościową. Uzyskano to przez połączenie dużej powierzchni oraz niskiej masy tego materiału. Pierwsza z tych cech jest odpowiedzialna za dobrze zbalansowany dźwięk, natomiast niska masa przekłada się na szybkość reakcji i pozwala uzyskać wyjątkowo szybką charakterystykę transjentową.

Kapsuła mikrofonowa posiada możliwość wyboru charakterystyki brzmieniowej, której można użyć do ograniczenia określonych częstotliwości dolnego środka i pokreślenia kluczowych dla wokalu obszarów górnego środka odpowiedzialnych za prezencję, w celu zwiększenia zrozumiałości głosu w przypadku bardzo głośnych systemów dźwiękowych. Kapsuła posiada innowacyjny system antywstrząsowego montażu kapsuły, który składa się z czteropunktowego zawieszenia na obwodzie kapsuły połączonego ze specjalnie zestrojoną pompą pneumatyczną w podstawie kapsuły. Takie rozwiązanie zapewnia doskonałe ograniczenie zakłóceń wynikających z obsługi mikrofonu przez wyeliminowanie słyszalnych drgań mechanicznych i szumów w miksie.

Grill Memraflex jest zrobiony z wytrzymałego, mocno splecionego drutu, który nie ulega wyjątkowo nieostrożnemu traktowaniu. Kapsuła mikrofonowa jest cały czas chroniona i świetnie wygląda po każdej imprezie, w każdym kolejnym roku jej używania. W celu zapewnienia dodatkowej ochrony kapsuła posiada też membranę z tkaniny hydrofobowej, która zapobiega przedostawaniu się do membrany wilgoci oraz zanieczyszczeń. W kapsule zastosowano dodatkową cewkę, której obecność pozwala tłumić przydźwięki sieci energetycznej oraz zakłócenia elektromagnetyczne. Dzięki temu można bez obaw używać mikrofonów dynamicznych ND w bliskości zestawów głośnikowych oraz racków ze sprzętem, które generują zakłócenia elektromagnetyczne.

Akcesoria