Electro-Voice ND86-RC3

Dynamiczna, superkardioidalna kapsuła mikrofonowa

Opis produktu

Bezprzewodowa główka mikrofonowa z kapsułą ND86

  • Dokręcana kapsuła mikrofonowa dla bezprzewodowych nadajników ręcznych Electro-Voice oraz innych marek
  • Doskonała kontrola akustyki nawet w największych obiektach: wyraźne, wyrównane i pełne szczegółów brzmienie
  • Kapsuła dynamiczna z dużą membraną zapewnia szeroką i bogatą w szczegóły charakterystykę częstotliwościową
  • Antywstrząsowy montaż kapsuły minimalizuje zakłócenia obsługi mikrofonu
  • Odporny na wgniecenia grill Memraflex

Electro-Voice ND86-RC3 to wytrzymała dynamiczna wokalowa kapsuła mikrofonowa o charakterystyce kardioidalnej, która cechuje się wysoką sprawnością. Jest ona dokręcana do ręcznych nadajników bezprzewodowych. Ta kapsuła mikrofonowa jest elektrycznie i mechanicznie dopasowana do ręcznych nadajników bezprzewodowych Electro-Voice (oraz wielu innych firm), które posiadają styki w postaci trzech pierścieni i mają nagwintowane złącze o średnicy 1,25 cala ze skokiem gwintu wynoszącym 0,9 mm (28-thread pitch). Ruchomy kołnierz identyfikacyjny będzie obracać się swobodnie do momentu mocnego dokręcenia kapsuły do korpusu i wówczas zostanie on zablokowany w danej pozycji. Pozwala to ustawić właściwą pozycję logo marki na nadajniku.

Ta precyzyjnie zestrojona kapsuła została zaprojektowana w sposób pozwalający na znakomitą kontrolę akustyki nawet w największych obiektach i zapewnia wyraźny, wyrównany i pełen szczegółów dźwięk, a także znakomitą izolację od sąsiednich dźwięków na scenie.

Dynamiczna kapsuła tej kapsuły mikrofonowej została zbudowana w oparciu o dużą membranę z Mylaru, która gwarantuje niezwykle bogatą i pełną szczegółów charakterystykę częstotliwościową. Uzyskano to przez połączenie dużej powierzchni oraz niskiej masy tego materiału. Pierwsza z tych cech jest odpowiedzialna za dobrze zbalansowany dźwięk, natomiast niska masa przekłada się na szybkość reakcji i pozwala uzyskać wyjątkowo szybką charakterystykę transjentową.

Kapsuła mikrofonowa posiada innowacyjny system antywstrząsowego montażu kapsuły, który składa się z czteropunktowego zawieszenia na obwodzie kapsuły połączonego ze specjalnie zestrojoną pompą pneumatyczną w podstawie kapsuły. Takie rozwiązanie zapewnia doskonałe ograniczenie zakłóceń wynikających z obsługi mikrofonu przez wyeliminowanie słyszalnych drgań mechanicznych i szumów w miksie.

Grill Memraflex jest zrobiony z wytrzymałego, mocno splecionego drutu, który znosi wyjątkowo nieostrożne traktowanie. Kapsuła mikrofonowa jest cały czas chroniona i świetnie wygląda po każdej imprezie, w każdym kolejnym roku jej używania. W celu zapewnienia dodatkowej ochrony kapsuła posiada też membranę z tkaniny hydrofobowej, która zapobiega przedostawaniu się do membrany wilgoci oraz zanieczyszczeń. W kapsule zastosowano dodatkową cewkę, której obecność pozwala tłumić przydźwięki sieci energetycznej oraz zakłócenia elektromagnetyczne. Dzięki temu można bez obaw używać mikrofonów dynamicznych ND w bliskości zestawów głośnikowych oraz racków ze sprzętem, które generują zakłócenia elektromagnetyczne.

Akcesoria