Dynacord IPX 10:4

Numer katalogowy: F.01U.329.712
Wielokanałowy instalacyjny wzmacniacz mocy DSP o mocy 4x 2500 W
  • IPX 10:4 Dynacord Wielokanałowy instalacyjny wzmacniacz mocy DSP o mocy 4x 2500 W
  • IPX 10:4 Dynacord Wielokanałowy instalacyjny wzmacniacz mocy DSP o mocy 4x 2500W
  • IPX 10:4 Dynacord Wielokanałowy instalacyjny wzmacniacz mocy DSP o mocy 4x 2500 W
  • IPX 10:4 Dynacord Wielokanałowy instalacyjny wzmacniacz mocy DSP o mocy 4x 2500 W
  • IPX 10:4 Dynacord Wielokanałowy instalacyjny wzmacniacz mocy DSP o mocy 4x 2500 W
Opis produktu
  • Najwyższy poziom elastyczności w aplikacjach o niskiej i wysokiej impedancji, z równoległym oraz równoległym/zmostkowanym trybem działania wzmacniacza
  • Wyjątkowa niezawodność działania i znakomita jakość dźwięku – nawet w przypadku najbardziej wymagających warunków pracy
  • Nawet o 50 procent mniejszy pobór prądu dzięki technologii Dynacord Eco Rail
  • W pełni zintegrowany procesor DSP 96 kHz z rozwiązaniem FIR-Drive oraz architekturą OMNEO IP zapewniający wsparcie dla sieci audio Dante oraz protokołu OCA

Nowe końcówki mocy IPX to dumna kontynuacja rozwiązań wprowadzonych z serią wzmacniaczy C, która odniosła ogromy sukces. Wielokanałowe wzmacniacze mocy z serii IPX wykorzystujące rozwiązania architektury sieciowej OMNEO IP, i cechujące się przełomową wydajnością audio, wyznaczają niespotykany dotąd standard w zakresie urządzeń wzmacniania sygnału. Seria IPX znajdzie zastosowanie w średnich i dużych instalacjach stacjonarnych. Zawiera ona kilka unikatowych technologii w budowie wzmacniaczy, które zostały opracowane przez inżynierów Dynacord, stanowiących jeden z najbardziej doświadczonych zespołów badawczych w branży audio.

Precyzja bez kompromisów: zaprojektowana i wyprodukowana w Niemczech seria wzmacniaczy Dynacord IPX obejmuje trzy modele czterokanałowe oraz jeden model ośmiokanałowy. Oferuje ona moc 5 kW, 10 kW, a nawet niesamowite 20 kW z jednego wzmacniacza z zasilanymi wszystkimi kanałami. Cechujące się wyjątkowymi właściwościami audio, elastycznością w integracji oraz niezawodnością działania, wzmacniacze serii IPX mogą być użyte w bardzo szerokim zakresie najbardziej wymagających stałych instalacji nagłośnieniowych, zaczynając od sal koncertowych, centrów artystycznych, teatrów i świątyń po skomplikowane i rozległe systemy dźwiękowe na stadionach i centrach rozrywki. Połączenie niesamowitej wydajności z rozwiązaniami dużej oszczędności energii, wynikające z zastosowania nowego trybu Dynacord Eco Rail, sprawia, że ta seria przedstawia wyjątkową wartość dla każdej średniej i dużej instalacji audio.

Seria IPX oferuje wysoką elastyczność w przypadku bardzo różnych scenariuszy instalacji. Zapewnia to kilka opcji zasilania z wykorzystaniem opatentowanej przez Dynacord technologii VLD (Variable Load Drive), jak również nowo opracowanych trybów pracy: równoległego oraz równoległego zmostkowanego. Technologia VLD (IPX5:4 oraz IPX10:8) pozwala na uzyskanie mocy wyjściowej na poziomie 1259 watów na kanał przy pracy przy impedancji 4 lub 8 omów, a także w przypadku linii 70 V lub 100 V w trybie bezpośredniego zasilania.

Z tego powodu, że instalatorzy coraz powszechniej wykorzystują sieci informatyczne istniejące w infrastrukturze obiektów, sięgnięcie po technologię IP często skutkuje szybszą integracją systemu i niższymi kosztami jej implementacji, włączając w to ograniczenie okablowania, co przyczynia się do istotnych oszczędności. Wbudowany interfejs OMNEO z portem głównym i pomocniczym pozwala na bezproblemowe użycie ośmiu kanałów z sieci audio Dante, podczas gdy parametry zdanej kontroli oraz nadzoru wykorzystują protokół OCA (AES70) otwierając możliwości na integrację z urządzeniami innych firm. Dostępność rozwiązań redundantnych zapewnia bezawaryjne działanie i obejmuje RSTP (Rapid Spanning Tree Protocol) w celu dopasowania do indywidualnych wymagań i istniejącej infrastruktury.

Nowa technologia Eco Rail opracowana przez firmę Dynacord pozwala ograniczyć ogólny pobór prądu nawet o 50%. Dzięki temu wpływa nie tylko na ochronę środowiska, ale też w istotnym stopniu przyczynia się do obniżenia całkowitego kosztu posiadania, przy równoczesnym ciągłym zachowaniu wysokiej jakości dźwięku i bezpieczeństwa pracy. W pełni kontrolowane przez DSP (Digital Signal Processing) moduły wzmacniacza i zasilacza sieciowego są stale i równocześnie monitorowane nawet pod kątem 280 parametrów w celu zagwarantowania tego, że nawet w najtrudniejszych warunkach pracy, takich jak duże wahania napięcia zasilającego, wzmacniacz Dynacord IPX zamiast przełączyć się w tryb bezpieczeństwa i zatrzymać swoje działanie, będzie kontynuować pracę na najwyższym możliwym poziomie.

Seria IPX oferuje zaawansowane cyfrowe przetwarzanie sygnału z rozdzielczością 96 kHz w celu uzyskania najlepszej wydajności pracy, wewnętrznej konwersji sygnału analogowego na cyfrowy z ultrakrótkimi czasami opóźnienia oraz zapewnienia doskonałego stosunku sygnału do szumu. Trzy bloki DSP są rozdzielone na trzy moduły kontroli: user, array oraz speaker, z których każdy posiada szeroki zakres korekcji barwy, opóźnienia sygnału oraz kontroli poziomu sygnału, a nawet filtry asymetryczne w celu umożliwienia użycia wzmacniaczy niemalże w każdej aplikacji. Kompleksowa zdalna kontrola oraz nadzór nad pracą są możliwe za pośrednictwem rozbudowanego oprogramowania IRIS-Net. Pozwala to na swobodne użycie wzmacniaczy serii IPX do tworzenia nowych instalacji, a także ich bezproblemową integrację z już istniejącymi systemami.

OMNEO jest architektonicznym podejściem do sposobu połączeń urządzeń, między którymi zachodzi potrzeba wymiany informacji, takich jak materiał audio lub kontrola urządzeń. Zbudowany w oparciu o wiele różnych technologii, włączając w to IP oraz otwarte publiczne standardy, OMNEO zapewnia wsparcie dla obecnych technologii takich jak Audinate Dante, przy równoczesnej możliwości adaptowania standardów jutra. OMNEO oferuje profesjonalnej jakości rozwiązania sieciowe mediów, które zapewniają interoperacyjność, unikalne funkcje dla łatwiejszej instalacji, lepszej wydajności pracy oraz większych możliwości skalowalności niż wszystkie inne oferty IP dostępne na rynku.

Dane techniczne produktu
CECHY AUDIO
Moc kanału (2,7 Ω) 3000 W
Poziom szumów < -70 dBu (wejście analogowe, A ważone)
< -73 dBu (wejście cyfrowe, A ważone)
Pasmo przenoszenia 20-20000 Hz (± 0,5 dB)
Przesłuch między wejściami < -80 dB (1 kHz przy 100 W/4 Ω)
Czułość wejścia +21 dBu
Moc (4Ω, Bridge) 5200 W
Moc (8Ω, Bridge) 5000 W
Moc kanału (8Ω) 1250 W
Moc kanału (4Ω) 2500 W
Moc kanału (2Ω) 2600 W
Impedancja wejścia 20 kΩ
Zniekształcenia harmoniczne (THD) < 0,05
SNR 112 dB (wejście analogowe, A ważone)
115 dB (wejście cyfrowe, A ważone)
CECHY TECHNOLOGICZNE
Liczba kanałów 4
Zasilanie 100-240 V ~ ±10%
50-60 Hz
Klasa pracy D
Chłodzenie od przodu do tyłu
Wentylatory o zmiennej prędkości
Zabezpieczenia back-EMF
DC
HF
limitery audio
limitery napięcia
limitery napięcia szczytowego
opóźnienie włączenia
przed krótkim spięciem
przed wysoką temperaturą
przed zbyt wysokim i zbyt niskim napięciem
WEJŚCIA/WYJŚCIA
Złącza 1x Euroblock 8-p (F)
2x Euroblock 6-p (M)
CECHY FIZYCZNE
Zakres temperatury pracy +5°C do + 40°C
Waga 15 kg
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) 88,1 x 484 x 514 mm