Szkoła Muzyczna im. Tadeusza Szeligowskiego

Instytucja: Szkoła
Miejscowość: Lublin
Rok realizacji: 2016

Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego funkcjonuje w Lublinie od 1969 roku. W obecnym budynku przy ulicy Narutowicza, z którego rozpościera się widok na miasto, szkoła mieści się od 2008 roku. Przez wiele lat dyrekcja instytucji dostosowywała ten budynek do potrzeb placówki edukacyjnej, a przebudowa sali gimnastycznej na imponującą salę koncertową jest zwieńczeniem tych prac.

To kolejny obiekt, nagłaśniany przez Audio Plus, który nie był od podstaw budowany z myślą o przeznaczeniu koncertowym. Zastosowano tu system oparty na zestawach głośnikowych L-Acoustics ARCS, które znakomicie się sprawdzają nawet w najtrudniejszych warunkach. Ściany zostały pokryte profesjonalnymi materiałami dźwiękochłonnymi i w efekcie sala koncertowa znakomicie nadaje się do grania muzyki klasycznej. Pod tym kątem skonfigurowano także system nagłośnieniowy – brzmi on jaśniej, niż przy stosowanej zazwyczaj konfiguracji.

Ponadto Audio Plus dostarczył i zainstalował konsolety foniczne (Midas), system inspicjenta (RTS) oraz system rozgłoszeniowy (Dynacord i Electro-Voice). Ważnym elementem instalacji są indywidualnie wykonane przyłącza na scenie, schowane pod nie rzucającymi się w oczy klapami. Zrobiono je tak, by nie uszkodził ich ustawiony na scenie sprzęt, na przykład przejeżdżające kółko fortepianu.

Wykorzystano m.in. urządzenia:

  • L-Acoustics - Zestawy głośnikowe frontowe, niskotonowe, monitorowe i frontfill, wzmacniacze mocy
  • RTS - System inspicjenta
  • Electro-Voice - Zestawy głośnikowe naścienne
  • Dynacord - Zestawy głośnikowe rozgłoszeniowe
  • Biamp - System nasłuchu i podglądu akcji scenicznej
  • Sokool - tablice przyłączeniowe